Reklama

Cinemix w Warszawie

W piątek i sobotę, 5 i 6 listopada, w warszawskim kinie "Iluzjon" wystąpi słynna grupa Cinemix, która dzięki nowoczesnym technikom video tworzy nową interpretację muzyki filmowej, wywodzącej się z francuskich kultowych filmów lat 60-80. Cinemix jest w Polsce po raz pierwszy.

W 2004 została wydana płyta Cinemix, nagrana przez wybitnych współczesnych artystów, z nowymi wersjami słynnych tematów muzycznych francuskiego kina.

Reklama

Dyrektorem artystycznym płyty był Dj Oof, który na podstawie pracy nad muzyką stworzył nowy koncept imprez poświęconych filmowi. Razem z Vj Lootin, przedstawiają fragmenty oryginalnych filmów, które po chwili przetwarzają i transformują przy pomocy technik mikserskich. Dzięki temu można będzie zobaczyć na przykład Louisa de Funesa w stanie elektronicznie zmodyfikowanej histerii.

Możliwości twórcze opracowane w Cinemix nie mają żadnych ograniczeń i zależą tylko od wyobraźni artystów. Na zakończenie wieczoru Dj Oof i Vj Lootin proponują, dopasowane do nastroju publiczności, improwizacje.

Spektakl towarzyszył tegorocznemu Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w Cannes oraz Festiwalowi Jazzowemu w Montreux.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje