Reklama

Reklama

Chyra gra na skrzypcach

Andrzej Chyra i Agnieszka Grochowska znaleźli się w obsadzie filmu "Magiczne drzewo" w reżyserii Andrzeja Maleszki. Nie grają tam jednak głównych ról.

Andrzej Chyra i Agnieszka Grochowska znaleźli się w obsadzie filmu "Magiczne drzewo" w reżyserii Andrzeja Maleszki. Nie grają tam jednak głównych ról.

Reżyser filmu przyznaje, że to pierwszy od wielu lat tak duży i ciekawy projekt kinowy dla dzieci w Polsce. Bazuje on na idei telewizyjnych opowieści dla dzieci tworzonych wcześniej przez Maleszkę.

"Pewnego dnia wichura złamała wielki dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie nie znali jego mocy i pocięli Drzewo na deski. Stworzono z nich setki przedmiotów, a każdy z nich zachował cząstkę magicznej mocy. Jeden z takich niesamowitych przedmiotów dostał się w ręce trójki dzieci i tu zaczyna się cała historia" - zdradza reżyser.

Reklama

Głównymi bohaterami opowieści jest czwórka dzieci. Ich rodziców grają Agnieszka Grochowska i Andrzej Chyra, których spotkaliśmy na planie zdjęciowym tej produkcji. Zdjęcia odbywały się na Rynku w Bydgoszczy.

"Nasz udział w stosunku do całego filmu jest niewielki, bo jego głównymi postaciami są właśnie dzieci. Niemniej jednak rola ich matki jest dla mnie bardzo miłym i ciekawym wyzwaniem. Pozwala mi przenieść się na chwilę w kolorowy, magiczny świat" - opowiada Agnieszka Grochowska i chwali Andrzeja Maleszkę - "Wspaniały reżyser. Potrafi wprowadzić aktora w swój konkretny świat, po którym sam doskonale się porusza".

Oprócz wspomnianych aktorów na planie spotkaliśmy także Hannę Śleszyńską, która wciela się w "upiorną" ciotkę czwórki głównych bohaterów. Nie bez znaczenie jest także fakt, iż muzykę do filmu tworzy Krzesimir Dębski. Zdjęcia potrwają do końca września, a oprócz Bydgoszczy ekipa produkcyjna "Magicznego drzewa" zawita jeszcze do Warszawy, Gdańska, na Kaszuby, a także na prom płynący do Szwecji.

AKPA/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Chyra | Agnieszka Grochowska | granie | grań | drzewo | gra na skrzypcach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL