Reklama

Camerimage jednak w Łodzi

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage" ostatecznie zdecydowali, że w tym roku festiwal odbędzie się w Łodzi. O wyborze tego miasta, na razie tylko na jeden rok, zdecydowała agencja organizująca międzynarodowe spotkanie operatorów.

O prawo do organizacji festiwalu ubiegało się kilka dużych miast, między innymi Bydgoszcz, Wrocław, Gdynia, Warszawa i Łódź. To, gdzie Festiwal odbędzie się w przyszłym roku, zależy od tego, jak uda się impreza w Łodzi. Camerimage cieszy się ogromnym międzynarodowym prestiżem. Od siedmiu lat, na początku grudnia, do Polski zjeżdżają największe sławy światowego kina. Już wiadomo, że na tegoroczny festiwal do Łodzi przyjedzie David Lynch.

Międzynarodowy festiwal przenosi się do Łodzi "na próbę". Przypomnijmy, że po konflikcie z władzami Torunia, organizatorzy festiwalu postanowili zmienić miasto organizujące imprezę. Marek Żydowicz, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage", zarzucił Zarządowi Miasta Torunia brak troski o zapewnienie warunków odpowiadających randze imprezy. Z kolei zdaniem władz Torunia, powodem konfliktu była "radykalna eskalacja oczekiwań dyrektora festiwalu w stosunku do miasta".

Reklama

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Lódź | festiwal | Camerimage | Łódź

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy