Reklama

C. Farrell: Idealizm Aleksandra

Colin Farrell ("Telefon", "Rekrut") w epickiej opowieści "Aleksander" Olivera Stone'a ("The Doors", "JFK") wciela się w tytułowego bohatera, Aleksandra Wielkiego. Aktor przyznaje, że zafascynował go scenariusz opowieści.

"Nigdy w życiu nie przeczytałem niczego tak mrocznego i jednocześnie jasnego, o takim potencjale" - zachwyca się Colin Farrell.

Reklama

"To historia mężczyzny, którego absolutnie nic nie może powstrzymać przed zrealizowaniem swych marzeń, co według mnie było jego prawdziwą siłą napędową - a nie chęć zysku, czy podboju. Uważam, że kierował nim niesamowity idealizm".

"Całe życie, w różnych krajach szukał odpowiedzi na nurtujące go pytania. Uciekał do wielu rzeczy i uciekał do wielu rzeczy" - mówi aktor.

"Jego ojciec, król macedoński Filip, był wielkim wojownikiem, ale też pijakiem i lubieżnikiem. Matka, królowa Olimpias, czcicielka Dionizosa, prawdopodobnie umacniała syna w przekonaniu, że jego ojcem jest sam Zeus".

"Rodzice bez przerwy ze sobą walczyli, krzywdzili się na oczach syna i wykorzystywali go w swojej walce. Aleksnder został królem mając 19 lat, gdy jego ojciec został zabity w zamachu".

"Całe życie zadawał sobie pytania: Jakie jest jego przeznaczenie, gdzie są krańce Ziemi, czy naprawdę jest synem Zeusa? Całe życie szukał też miłości" - wyjaśnia Colin Farrell.

"Aleksander miał wiele słabości. Był porywczy, targany namiętnościami. Dla władcy i dowódcy to może oznaczać upadek. Miał silną wolę, był spontaniczny, a biorąc pod uwagę, że nigdy nie mógł ufać własnym rodzicom, prawdopodobnie nie ufał nikomu".

"We wszystkim, co robił, kierowała nim szalona pasja, czy to przy podboju nowych krain, czy w późniejszym okresie, przy korzystaniu z uciech Dionizosa" - mówi aktor.

"Radość i szaleństwo - pozwalał by zawładnęły nim bez granic. Mógł wygodnie żyć w pałacu w Macedonii, korzystając z luksusów przysługujących królowi".

"Jednak w jego duszy była pustka, która gnała go w poszukiwaniu odpowiedzi na krańce świata. Jego bohaterem był Achilles i tak jak on, chciał mieć życie krótkie, lecz pełne chwały. Osiągnął to, tylko za jaką cenę?" - zastanawia się Colin Farrell.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z twórcami filmu "Aleksander".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Colin Farrell | The Doors | aktor | Aleksandra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje