Reklama

Reklama

Brad Pitt: Kulturowy skarb Ameryki

Aby upamiętnić 5. rocznicę przejścia katastroficznego w skutkach huraganu Katrina, Brad Pitt powrócił do Nowego Orleanu i wraz z Angeliną Jolie oglądali zmiany, jakie zaszły w tym mieście od tego czasu.

Aktor na przestrzeni lat bardzo zaangażował się w pomoc rodzinom, które w wyniku huraganu straciły dach na głową.

W wywiadzie telewizyjnym, który pokazano na antenie NBC, Pitt wspominał swoją pierwszą wizytę w Nowym Orleanie, bezpośrednio po tragedii.

"To było niewyobrażalne. Nikt by nie przypuszczał, że stały tam domy, w których mieszkały całe rodziny. Wszystko zostało zrównane z ziemią poza pojedynczymi fragmentami budynków" - powiedział aktor.

Gwiazdor poczuł się zobowiązany jakoś pomóc. W 2007 roku pomógł założyć fundację Make It Right, w ramach której wybudowano już 34 ekologiczne domy.

Reklama

Ambicją Pitta jest, aby w przyszłości tych domów było 150.

"Nowy Orlean jest unikalnym miejscem. To kulturowy skarb Ameryki. Ludzie chcą tam odbudować swoje domy, a nastał wyjątkowo trudny ekonomicznie czas na takie działania, dlatego zaangażowałem się w ten projekt" - wyznał Pitt.

Aktor nie jest jedyną gwiazdą, która wspiera odbudowę miasta. Aby zebrać środki na przywrócenie Nowego Orleanu do poprzedniego wyglądu, Faith Hill zorganizowała charytatywny koncert.

Z kolei Sandra Bullock uczestniczyła w miniony weekend w uroczystym otarciu kliniki zdrowia, którą pomogła tam ufundować. Aktorka nie tylko posiada dom w Nowym Orleanie, ale także jest to miejsce narodzin jej adoptowanego, 7-miesięcznego syna Louisa.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Brad Pitt | ameryk | Nowy Orlean | aktor | skarb | brad | pitt

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy