Reklama

Borys Szyc na Stadionie Dziesięciolecia

Konrad Niewolski ("Symetria") kończy zdjęcia do swego najnowszego filmu "Job". Tym razem nie będzie to mroczna opowieść o kompanach z celi, jak w "Symetrii", ale... zwariowana komedia. "Jest jeszcze wiele gatunków, których nie kręciłem i teraz przyszedł czas na komedię" - wyjaśnił ze śmiechem reżyser. Jedną z głównych ról zagra w "Jobie" Borys Szyc ("Vinci"), który razem z ekipą kręcił się po warszawskim Stadionie Dziesięciolecia.

"Pomysł przyszedł z mojej chorej głowy" - dodaje Niewolski, którego chora głowa wyreżyserowała jeszcze 'Palimpsest" z Andrzejem Chyrą i Magdaleną Cielecką, wciąż czekający na kinową premierę.

Reklama

Bohaterami filmu jest trójka przyjaciół - Chemik, Pele i Adi, którzy znają się od dziecka i mają problemy, które muszą szybko rozwiązać. Jeden musi się w ciągu miesiąca nauczyć się angielskiego, drugi stracił prawo jazdy i musi zdać egzamin poprawkowy, a trzeci ma psa... chorego psychicznie, który ciągle szczeka, i którego chce w końcu uciszyć.

Główne role w filmie grają - oprócz Szyca - Andrzej Andrzejewski i Tomasz Borkowski. Bohaterów tej opowieści spotkaliśmy na bazarze przy Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie. Na straganach u Wietnamczyków szukali oni podróbki komputerowego programu do nauki angielskiego, bo na oryginalny nie było ich stać oraz pieprzu do uspokojenia psa.

A wizyta na bazarze w tzw. alei wietnamczyków była doskonałą okazją do podpatrzenia swoistego folkloru.

"Po raz pierwszy gram w komedii, ciągle się uczę i muszę powiedzieć, że to ciekawe doświadczenie" - powiedział Andrzej Andrzejewski, odtwórca roli Pelego.

"Najtrudniejszy był pierwszy dzień, bo musieliśmy znaleźć konwencję, nauczyć się mówić językiem naszych bohaterów i zaistnieć w tym świecie. Nie wiem jak będzie na ekranie, ale na planie jest zabawnie" - dodał Andrzejewski.

Film trafi do kin prawdopodobnie na początku października.

Zobacz galerię zdjęć z planu "Joba".

AKPA/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Konrad Niewolski | stadiony | Andrzejewski | borys | Borys Szyc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje