Reklama

Bond wyprzedził Indianę Jonesa

Superszpieg, James Bond zdobył niedawno tytuł Hollywoodzkiego bohatera, wyprzedzając Indianę Jonesa, Supermana czy Harry Pottera.

W ankiecie jednego z amerykańskich magazynów to James Bond okazał się tym najważniejszym superbohaterem ekranu. Angielski agent zdobył Hollywood.

Reklama

W 007 wcielali się już tacy aktorzy, jak Sean Connery, Roger Moore, Pierce Brosnan czy aktualnie Daniel Craig.

W ankiecie przeprowadzonej przez "the Entertainment Weekly" na 20 najważniejszych bohaterów Bond znalazł się na pierwszym miejscy, wyprzedzając Indianę Jonesa (2. Miejsce).

Na pozostałych miejscach znaleźli się też: Ellen Ripley z "Obcego", w którą wcieliła się Sigourney Weaver, Robin Hood, Spiderman, John McClane ze "Szklanej pułapki".

Z kolei Harrison Ford jest jedynym aktorem w tym zestawieniu, który miał największe szczęście do ulubionych bohaterów widowni. Zarówno Indiana Jones, jak i Han Solo z "Gwiezdnych wojen" znaleźli się na wysokich pozycjach.

Z kolei w analogicznej ankiecie, ale na 20 najczarniejszych charakterów Hollywood pojawiła się Czarownica z Zachodu ("Czarnoksiężnik z OZ"), tradycyjnie Darth Vader i Hannibal Lecter.

WENN

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: James Bond | Indiana Jones | Bond

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje