Reklama

Reklama

Ben Affleck: Alkohol, marihuana i zabawy z bronią

Problemy Bena Afflecka z alkoholem to temat, który wraca jak bumerang. A jak wyglądają jego doświadczenia z inną używką, czyli marihuaną? Aktor wyznał, że... „palił trawkę, lecz się nie zaciągał”.

Problemy Bena Afflecka z alkoholem to temat, który wraca jak bumerang. A jak wyglądają jego doświadczenia z inną używką, czyli marihuaną? Aktor wyznał, że... „palił trawkę, lecz się nie zaciągał”.
Ben Affleck w filmie "Uczniowska balanga" /ALPHAVILLE/Album Online /East News

Właśnie ukazała się książka "Alright, Alright, Alright: The Oral History of Richard Linklater's Dazed and Confused", do której Affleck udzielił wywiadu. Podczas rozmowy padło pytanie o używki. Było to zasadne, gdyż na planie pierwszego filmu, w którym zagrał aktor, panowała wyjątkowo swobodna atmosfera. Filmem tym jest "Uczniowska balanga" (1993) Richarda Linklatera, opowieść o absolwentach liceum, którzy postanawiają urządzić ogromną imprezę na zakończenie roku szkolnego.

"Miałem złe doświadczenia z marihuaną w wieku 15 lat. Dostałem wtedy ataku paniki. Od tamtego czasu paliłem trawkę, tylko gdy palili inni, ale udawałem, tak jak Bill Clinton. Naprawdę nie lubiłem marihuany" - aktor wyznał na kartach książki. Gwiazdor zastrzega, że w alkoholizm popadł znacznie później, a obecnie się leczy. Gdy pracował przy "Uczniowskiej balandze" miał 20 lat.

Reklama

Affleck przyznał, że poza alkoholem i marihuaną, wraz z innymi aktorami z tej produkcji (m.in Matthew McConaughey i Milla Jovovich) znalazł rozrywkę w postaci zabaw z bronią. Korzystali z tego, że zdjęcia realizowano w rodzinnym stanie Linklatera, Teksasie.

"Teksas miał wyjątkowo łagodne przepisy dotyczące broni, a większość z nas pochodziła ze stanów, w których kupowanie broni było prawie niemożliwe (...) W ramach dopiero co odkrytej wolności kupiliśmy broń i chodziliśmy co weekend na strzelnicę. Wtedy to wydawało mi się śmieszne i niewinne. Ale z czasem uświadomiłem sobie, że broń doprowadziła do wielu tragedii u młodych ludzi. I to wspomnienie wywołuje we mnie niesmak" - dodał Affleck.

Obowiązki zawodowe znów rzuciły aktora na południe Stanów Zjednoczonych. W Nowym Orleanie kręcił poprawki do niektórych scen w thrillerze "Deep Water". Podobno to na planie tego filmu poznał swoją obecną partnerkę Anę de Armas,

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Ben Affleck

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL