Reklama

Bajon skończył zdjęcia do "Ślubów..."

Balem zakończyły się zdjęcia do filmu "Śluby panieńskie" w reżyserii Filipa Bajona. W jednej z największych polskich produkcji kostiumowych od czasów "Zemsty" i "Ogniem i mieczem" zagrały sławy polskiego kina, m.in. Anna Cieślak, Marta Żmuda Trzebiatowska, Edyta Olszówka, Borys Szyc, Maciej Stuhr, Robert Więckiewicz, Andrzej Grabowski, Daniel Olbrychski, Marian Opania, Jan Nowicki i Lech Ordon.

"Bardzo zaskoczył mnie Filip Bajon. To człowiek, który inspiruje i stwarza aktorowi komfortowe warunki pracy. Dla mnie ciotka Dobrójska, którą gram, to po pierwsze debiut w roli kobiety, która pewien etap życia ma już za sobą, po drugie to debiut marzenie, ponieważ dotychczas nie dane mi było zagrać w filmie kostiumowym" - opowiada Edyta Olszówka.

Reklama

Aktorka dodaje, że przeżyła też na planie chwile grozy.

"Opatrzność musi nade mną czuwać. W jednej ze scen Borys Szyc miał uprowadzić mnie bryczką, do której niestety niefortunnie nie wskoczył i... konie mnie poniosły. Do dziś nie wiem, jakim cudem pochwyciłam lejce i w ostatniej chwili, zanim wtargnęły na autostradę, udało mi się je zatrzymać".

"Śluby panieńskie, czyli magnetyzm serca. Komedia w pięciu aktach wierszem" Aleksandra Fredry po raz pierwszy wystawiono w 1833 roku we Lwowie. Jest to historia Klary i Anieli, które postanowiły nigdy nie wyjść za mąż, oraz starających się o ich względy mężczyzn.

Dzieło to ekranizowano już kilkakrotnie w formie spektakli telewizyjnych - reżyserii podjęli się m.in. Andrzej Łapicki (1985) i Krystyna Janda (2003).

W filmie Bajona Anna Cieślak zagra Anielę, a Marta Żmuda Trzebiatowska wcieli się w Klarę. W roli Albina zobaczymy Borysa Szyca, Maciej Stuhr wystąpi jako Gustaw, a Robert Więckiewicz - Radost.

Film Filipa Bajona ma być współczesną komedią romantyczną, poruszającą dylematy dzisiejszych singielek. Warto przypomnieć, że reżyser ma w swym dorobku m.in. udaną kinową ekranizację "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego (2001).

"Śluby panieńskie" trafią do kin w październiku 2010 roku.

AKPA/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje