Arkadiusz Jakubik: Nago na przystanku autobusowym

Co robi Arek Jakubik na przystanku w centrum miasta? Przecież to oczywiste - śpiewająco bierze prysznic! Aktor i wokalista wziął udział w kolejnym spocie III edycji projektu Kultura Na Widoku organizowanego przez Fundację Legalna Kultura.

Arkadiusz Jakubik na widoku!

W ramach III edycji Kultury na Widoku mogliśmy już oglądać spoty z udziałem Danuty Stenki i Zbigniewa Wodeckiego. Teraz projekt wsparł Arkadiusz Jakubik, który wzbudził niemałą sensację, biorąc nago prysznic na przystanku autobusowym.

Reklama

Kultura Na Widoku to instalacje - uliczne wirtualne biblioteki ustawione w centralnych punktach miast oraz w miejscach wydarzeń kulturalnych. W tym roku pojawiły się także citylighty na 600 przystankach aglomeracji miejskich w całej Polsce. Do dyspozycji użytkowników są tysiące plakatów w szkołach, bibliotekach i urzędach w niewielkich miejscowościach na terenie całej Polski. Można z nich pobrać 1100 utworów w cyfrowej wersji -  filmów, muzyki, książek i  gier. W tym roku proponujemy także wirtualne spacery po muzeach świata.

Projekt ma na celu budowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i jest skierowany do wszystkich - nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, żeby wyrobić w sobie nawyk sięgania po kulturę z legalnych źródeł.

Projekt do najbliższego piątku będzie dostępny w postaci cityligtów w Krakowie, Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie oraz miastach Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Mieszkańcy Warszawy mogą korzystać z citylightów na przystankach do końca września.

Instalacje będą krążyć po miastach całej Polski do 8 października. Obecnie jedna z nich stoi w Sosnowcu, druga w Warszawie. Następnie pojawią się kolejno w Krakowie, Gdyni, Gdańsku i Wrocławiu.


Dowiedz się więcej na temat: Arkadiusz Jakubik

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje