Reklama

Reklama

Arkadiusz Jakubik : Na basenie z piwem

Arkadiusza Jakubika zobaczymy w nowym filmie Łukasza Palkowskiego. W "Najlepszym", opowieści o Polaku, który ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, Jakubik wcieli się w trenera pływania, przyjaciela głównego bohatera.

Arkadiusz Jakubik w filmie "Najlepszy"

- Bardzo się cieszę, że jest to komediowa rola. Długo czekałem na taką propozycję. Chciałem trochę odpocząć od tych ekstremalnych emocji, które miałem przy ostatnich filmowych produkcjach - mówi Arkadiusz Jakubik. - To jest postać charakterystyczna. Kierownik basenu, typ pozornie gruboskórny, używający często nieparlamentarnych słów. Z papierosem albo piwem w ręku, nieustannie beszta swoich ratowników - przedstawia trenera Jakubik.

Pewnego dnia na swojej drodze spotyka Jurka Górskiego, który jest głównym bohaterem filmu.

"Najlepszy" to film inspirowany faktami, opowiadający o sportowcu, który zachwycił świat, a który w Polsce wciąż pozostaje osobą prawie nieznaną. W 1990 r. w Alabamie Jerzy Górski zdobył tytuł mistrza na dystansie Double Ironman. Przez wiele lat był uzależniony od narkotyków, zaliczył wiele życiowych upadków. Nie pobiłby rekordu świata, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczyć o swoje życie.

Reklama

- Mój bohater staje się najbliższym przyjacielem, wręcz mentorem Jurka. To on wyciąga do niego rękę, daje mu pracę, zaczyna uczyć go pływania, potem zostaje jego trenerem. Dostrzega w tym młodym chłopaku jakąś tajemnicę, jakiś niebywały upór, chart ducha, który pozwala Jurkowi Górskiemu, żeby wyjść uzależnienia przez sport i zostać mistrzem świata w najtrudniejszej chyba dyscyplinie na świecie, jaką jest Podwójny Ironman - wyjaśnia Jakubik.


Początkowo rola Jakubika miała być skromna, ale reżyser i producenci na tyle polubili jego postać, że postanowili ją znacząco rozwinąć.

"Najlepszy" wejdzie na ekrany kin 17 listopada 2017.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Arkadiusz Jakubik | Najlepszy (film)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje