Reklama

Anthony Hopkins: Hannibal i Superman

Anthony Hopkins w jednym z ostatnio udzielonych wywiadów powiedział, iż w filmie "Czerwony smok" wcielił się w krwiożerczego Hannibla Lectera po raz ostatni. W obrazie Bretta Ratnera aktor trzeci raz zagrał psychopatycznego mordercę. Niedługo zaś być może będzie go można oglądać w roli ojca... Supermana.

Anthony Hopkins zdradził, iż nie zamierzał w "Czerwonym smoku" zagrać Hannibala w sposób, w jaki zrobił to w "Milczeniu owiec".

Reklama

"Lecter to człowiek, który jest tak rozwścieczony faktem, iż za sprawą agenta FBI, Willa Grahama, przebywa w więzieniu, że gdyby tylko mógł, rozszarpałby go na strzępy" - mówi Anthony Hopkins.

"Chciałem ukazać, że nie jest to facet, którego można traktować niepoważnie. W Czerwonym smoku nie ma czaru, uroku, jest śmiercionośny psychopata" - wyjaśnił aktor.

"Świetnie pracowało mi się na planie z Brettem Ratnerem i Edwardem Nortonem, jednak Hannibal już nie powróci. Trzy razy absolutnie wystarczy" - dodał Anthony Hopkins.

Za rolę w "Milczeniu owiec" (1991) Anthony Hopkins został uhonorowany Oscarem. Dziesięć lat po sukcesie filmu Jonathana Demme'a, na ekrany światowych kin trafił "Hannibal" Ridley'a Scotta - kontynuacja historii opowiedzianej w "Milczeniu owiec". "Czerwony smok" jest prequelem tamtej opowieści. Wydarzenia rozgrywają się dziesięć lat przed wydarzeniami opowiedzianymi w "Milczeniu owiec".

Zamiast krwiożerczego Hannibala Lectera, Anthony Hopkins być może zagra ojca... Supermana. Mimo zapewnień McG, że to on zasiądzie na fotelu reżysera piątej kinowej opowieści o bohaterze z planety Krypton, według najnowszych doniesień z planu realizacji "Supermana 5", twórcą filmu będzie Brett Ratner, który po świetnej współpracy z Anthonym Hopkinsem na planie "Czerwonego smoka" ma zamiar po raz kolejny połączyć swe siły z gwiazdorem. Jak informowaliśmy, najnowszym kandydatem do wcielenia się w Supermana jest Keanu Reeves.

Anthony Hopkins i Keanu Reeves spotkali się już na planie filmowym - w 1992 roku wystąpili w obrazie Francisa Forda Coppoli, "Dracula".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Anthony Hopkins | Brett Ratner | smok | aktor | film | Hannibal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje