Reklama

Reklama

Anna Dereszowska. Alkohol w ciąży? "Podjęłam decyzję"

Anna Dereszowska niebawem urodzi swoje trzecie dziecko. Ostatnio na swoim Instagramie aktorka opublikowała wpis na temat picia alkoholu, będąc w ciąży. "Podjęłam decyzję, w ciąży nie piję alkoholu w ogóle!" - napisała.

Anna Dereszowska niebawem urodzi swoje trzecie dziecko. Ostatnio na swoim Instagramie aktorka opublikowała wpis na temat picia alkoholu, będąc w ciąży. "Podjęłam decyzję, w ciąży nie piję alkoholu w ogóle!" - napisała.
Anna Dereszowska spodziewa się dziecka. Aktorka jest już mamą już mamą Leny oraz Maksymiliana /Andras Szialgyi /MWMedia

Anna Dereszowska - aktorka znana z takich produkcji, jak "Lejdis", "Mayday", "Słaba płeć", "Porady na zdrady", "Kobiety bez wstydu", "Tajemnica zawodowa", "Komisarz mama" - na chwilę przed porodem odniosła się do picia alkoholu w ciąży.

Anna Dereszowska w trzeciej ciąży

Anna Dereszowska jest już mamą Leny oraz Maksymiliana, a za chwilę na świat przyjdzie trzecie dziecko aktorki. Niedawno na swoim profilu na Instagramie gwiazda sporo miejsca poświęciła piciu alkoholu.

Reklama

"Wiecie, że w 1/100 dzieci cierpi na zaburzenia wynikające ze spożywania alkoholu przez ich matki w czasie ciąży? Nie można określić, jaka dawka alkoholu może być szkodliwa dla dziecka, dlatego podjęłam decyzję, w ciąży nie piję alkoholu w ogóle!" - napisała Dereszowska.

Aktorka napisała przy okazji o kampanii społecznej, którą prowadzi jeden z ośrodków adopcyjnych.

"Szacuje się, że rocznie w Polsce rodzi się około 9 tysięcy dzieci obciążonych FAS, czyli płodowym zespołem alkoholowym. Trwa kampania społeczna Śląskiego Ośrodka Adopcyjnego w Katowicach "Ciąża. Trzeźwy start procentuje", której zostałam ambasadorką. Wierzę, że dzięki temu projektowi uda nam się obalić wiele mitów na temat spożywania alkoholu przez kobiety ciężarne" - dodała.

Wpis Anny Dereszowskiej spotkał się ze sporą reakcją jej fanek.

"Odstawienie alkoholu w czasie ciąży to najlepsza decyzja. Warto uświadamiać kobiety na takie tematy", "Nie wyobrażam sobie, jak można wypić choćby kropelkę, wiedząc, że jest się w ciąży! Albo palić papierosy; ze smutkiem patrzę zawsze na coś takiego", "Wspaniała inicjatywa; zdrowie jest najważniejsze" - piszą internautki.

Część komentarzy odnosi się do wyglądu Anny Dereszowskiej, która w ciąży promienieje.

"Wygląda Pani przepięknie. Życzę dużo, dużo zdrówka", "Cudny brzusio", "Piękna mama" - piszą fanki.

Już niebawem Anna Dereszowska przywita na świecie swoje trzecie dziecko. Gratulujemy!

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Anna Dereszowska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy