Reklama

Angelina Jolie w Afganistanie

Amerykańska gwiazda kina Angelina Jolie powróciła z dwudniowej wizyty w Afganistanie, dokąd udała się z misją humanitarną do rodzin dotkniętych ubóstwem.

Aktorka spędziła w zniszczonym przez wojny kraju środę i czwartek - podało biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców. Jolie odwiedziła regiony, dokąd powróciły tysiące byłych uchodźców, by zetknąć się z niezwykle trudnymi do życia warunkami.

Reklama

"Odwaga, upór i godność rodzin, które tam powróciły, by odbudować swoje życie na przekór przeciwnościom losu, jakich wielu nie jest sobie w stanie wyobrazić, ukazuje nam ludzkiego ducha w najlepszej formie" - powiedziała Jolie.

Jak podał portal People.com, Jolie jednocześnie zaapelowała o międzynarodową pomoc w obliczu zbliżającej się zimy dla osób, które wróciły do Afganistanu.

33-letnia aktorka jest ambasadorem dobrej woli przy Wysokim Komisarzu Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców. Zgodnie z danymi ONZ, ponad 5 milionów Afgańczyków powróciło do swojej ojczyzny od momentu upadku reżimu Talibów w 2001 roku. Kolejne trzy miliony nadal przebywają na terenie Pakistanu i Iranu.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Angelina Jolie | aktorka | gwiazda kina | jolie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje