Reklama

Andrzej Chyra nieokiełznanym uwodzicielem

W piątek, 22 września, w Sali Kameralnej Teatru Wielkiego odbyła się premiera najnowszej sztuki Grzegorza Jarzyny "Giovanni". W spektaklu występuje cała plejada znakomitych aktorów, na czele z Andrzejem Chyrą ("Palimpsest", "S@motność w sieci"), który gra tytułowego bohatera, nieokiełznanego uwodziciela Giovanniego, i Cezarym Kosińskim ("Ciało"), wcielającym się w jego służącego, Leporello.

W "Giovannim" grają również m.in. Danuta Stenka, Maja Ostaszewska i Roma Gąsiorowska. Sztuka, dla której bezpośrednim odniesieniem jest słynna opera "Don Giovanni" z muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta, jest próbą przełożenia na współczesne czasy mitu Don Giovanniego.

Reklama

Przedstawienie ma formę teatralną, ale nie brakuje w nim także elementów operowych. Arii nie wykonują jednak aktorzy, lecz znani śpiewacy operowi, których śpiew odtwarzany jest z playbacku.

Na uroczystej premierze "Giovanniego" pojawiło się mnóstwo gości, wśród których dostrzec można było wiele znanych osobistości, chociażby Katarzynę Figurę i Magdalenę Cielecką.

AKPA/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Chyra | "Uwodziciel" | 'Uwodziciel' | W Sieci | Chyra | Andrzej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje