Reklama

Reklama

Amerykańska premiera "Cast Away"

Już dawno żadna premiera w Hollywood nie zgromadziła takich tłumów, jak pokaz najnowszego filmu Roberta Zameckisa "Cast Away", z Tomem Hanksem w roli głównej. W niedzielę, 10 grudnia, fani i przyjaciele gwiazdora stawili się w komplecie. Swoją obecnością pokaz uświetnili: Michelle Pfeiffer, Chevy Chase, Halle Barry, Helen Hunt i oczywiście żona aktora Rita Wilson.

Film określany jest jako współczesna wersja "Robinsona Cruzoe" lub kinowa odmiana bijącego rekordy popularności programu telewizyjnego "Survival" ("Ryzykanci"), realizowanego w stylu popularnych ostatnio produkcji telewizyjnych - "Agenta" i "Big Brother".

"Cast Away", według słów reżysera, to zapis zachowań człowieka, który spędza na wyspie w odosobnieniu całe miesiące. Tom Hanks gra pracownika pewnej firmy, który często odbywa podróże lotnicze. Gdy jedna z nich kończy się katastrofą - jako jedyny pasażer, któremu udaje się przeżyć - musi sam przetrwać na opuszczonej wyspie położonej gdzieś na Pacyfiku.

Reklama

Aby zagrać w filmie, Tom Hanks zrzucił kilkanaście kilogramów, poddał się morderczej diecie i trybowi życia. "Czasami w ogóle nic nie jadłem, mało spałem, spędzałem samotnie całe dnie na wyspie. Chciałem zobaczyć jak to jest" - opowiadał aktor.

W filmie Hanksowi partnerują: Helen Hunt (gra jego żonę) i Christopher Noth, gwiazdor produkcji "Sex and the City".

Polska premiera "Cast Away" odbędzie się 19 stycznia 2001 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tom Hanks | HUNT | Chevy Chase | W roli głównej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL