Reklama

"Akademia Pana Kleksa": Premiera coraz bliżej. Kiedy film trafi na ekrany?

Już niedługo do kin trafi kolejna ekranizacja "Akademii pana Kleksa". W tytułowej roli zobaczymy Tomasza Kota, któremu partnerować będą: 14-letnia Antonina Litwiniak i... Piotr Fronczewski. Kiedy premiera filmu?

"Akademia pana Kleksa": Ulubiona lektura uczniów

"Akademia pana Kleksa" to książka autorstwa Jana Brzechwy, opowiadająca losy dwunastoletniego Adasia Niezgódki, który wraz z dwudziestoma trzema innymi chłopcami trafia do akademii osobliwego profesora Ambrożego Kleksa. Książka zyskała kontynuację historii w postaci: "Podróży pana Kleksa" oraz "Tryumfu pana Kleksa" i od wielu lat znajduje się na liście lektur szkolnych.

Ekranizacja "Akademii pana Kleksa" z 1983 roku w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego zyskała sobie wielu fanów. Za fantastyczną muzykę do filmu był odpowiedzialny wtedy znany kompozytor filmowy Andrzej Korzyński. W rolę profesora Kleksa wcielił się Piotr Fronczewski.

Reklama

"Akademia pana Kleksa": Kiedy premiera?

Już 5 stycznia w kinach pojawi się nowa adaptacja powieści Brzechwy. Tym razem w rolę Ambrożego Kleksa wcieli się Tomasz Kot. Piotr Fronczewski jednak także pojawi się w filmie. Odegra rolę doktora Paj-Chi-Wo. Nowością będzie zmiana płci głównego bohatera. Zamiast Adama Niezgódki w kinowej opowieści pojawi się... Ada Niezgódka! Zagra ją Antonina Litwiniak.

Reżyserem nowej odsłony "Akademii pana Kleksa" jest Maciej Kawulski. Za scenariusz odpowiadają Krzystof Gureczny i Agnieszka Kruk. Na początku września premierę miała debiutancka wersja piosenki "Pożegnanie z bajką" zaśpiewana przez sanah i Tomasza Kota. 

Niedawno reżyser pochwalił się w sieci plakatem promującym film. Planujecie wybrać się do kin?

Autor: Magdalena Łoboda

INTERIA/RMF
Dowiedz się więcej na temat: Akademia Pana Kleksa
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy