Reklama

"365 dni": Film Blanki Lipińskiej zniknie z Netflixa? Złożono petycję!

Film na podstawie książki Blanki Lipińskiej "365 dni" robi międzynarodową karierę. Nie wszyscy są zadowoleni z wartości, jakie ze sobą niesie. Brytyjska organizacja społeczna stworzyła petycję o usunięcie go z Neflixa.

Kadr z filmu "365 dni"

Film erotyczny na podstawie książki Blanki Lipińskiej "365 dni" miał światową premierę w lutym 2020 roku. Już 1 kwietnia produkcja trafiła na Netflixa, gdzie zyskała ogromną popularność.

Reklama

Krytycy nie są przychylni temu dziełu, jednak to nie przeszkadza mu podbijać listy najchętniej oglądanych filmów na platformie Netflix w kolejnych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii.

Nie wszystkim odpowiada przekaz, jaki niesie ze sobą ta produkcja. Brytyjska studencka organizacja "Pro Empower", która zajmuje się nadużyciami seksualnymi w szkolnictwie wyższym, postanowiła działać.

Członkowie organizacji stwierdzili, że film Blanki Lipińskiej promuje kulturę gwałtu, toksyczną męskość i przedstawia wiele nadużyć seksualnych.

Uruchomili oni specjalną internetową petycję, w której domagają się od władz serwisu streamingowego usunięcia filmu ze swojej brytyjskiej oferty.

W swoim liście, który dołączają do petycji, wymieniają sceny, które według nich propagują wspomniane wartości.

Nie wiadomo jeszcze, czy Netflix odpowie na petycję, ale jeśli rzeczywiście przyniosłaby ona skutek, to platforma musiałby liczyć się z falą podobnych inicjatyw.

Autor: Konrad Lubaszewski
Przeczytaj artykuł na stronie RMF!

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 365 dni (film) | Netflix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje