Reklama

30 mln dolarów dla Gibsona!

Mel Gibson ("Pasja", "Znaki", "Patriota") dołączy niebawem do grona hollywoodzkich gwiazd, które otrzymują za swe role 30 milionów dolarów. Tyle właśnie zaoferowano aktorowi za występ w piątej i zarazem ostatniej części słynnego cyklu "Zabójcza broń".

Po tym jak Mel Gibson wyraził zgodę na ponowne wcielenie się w postać Mad Maxa w filmie "Mad Max : Fury Road" okazało się, że aktora będzie łatwiej namówić na udział w piątej części "Zabójczej broni".

Reklama

Lukratywny kontrakt, który zaproponowała mu wytwórnia Warner Bros, producent serii o najsłynniejszym ducie policyjnym w historii kina, ostatecznie rozwiał wątpliwości Gibsona.

Jedynym zmartwieniem aktora jest jego wiek. 48-letni gwiazdor uważa, że jest już za stary na filmy akcji. Jednak ta kwestia nie martwi producentów opowieści.

Pomysłowi nakręcenia "Zabójczej broni 5" przeciwny jest z kolei filmowy partner Mela Gibsona - Danny Glover. Aktor zdecydowanie oświadczył, że nie wystąpi w kolejnym obrazie z serii.

Producenci zastanawiali się, czy nie zastąpić jego postaci kimś młodszym. Wybór padł na Chrisa Rocka, który jako Lee Butters pojawił się w filmie "Zabójcza broń 4".

Na fotelu reżysera piątej części ponownie zasiądzie Richard Donner, twórca całej serii.

Filmy "Zabójcza broń", "Zabójcza broń 2", "Zabójcza broń 3""Zabójcza broń 4" to najbardziej kasowe produkcje w historii Hollywood. Tylko w Stanach Zjednoczonych zarobiły ponad 500 milionów dolarów.

Bohaterowie serii to Martin Riggs (Mel Gibson), gliniarz, który ściga przestępców z samobójczą brawurą i Roger Murtaugh (Danny Glover) - typowy stateczny detektyw przed emeryturą.

Mel Gibson nie jest pierwszym aktorem, który otrzyma za rolę 30 milionów dolarów. Taką samą ofertę otrzymali: Bruce Willis za udział w "Szklanej pułapce 4", Sylvester Stallone za "Rambo 4" i Harrison Ford za następnego "Indianę Jonesa".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mel Gibson | film | broń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje