Reklama

Reklama

"Szokujące": Dokumentalny cykl telewizji TLC

Dlaczego starsza pani chce kręcić erotyczne wideo? Ile kosztuje dziewictwo i w jakim celu młode dziewczyny decydują się na taką „transakcję”? Jak wygląda życie kobiety po przeszczepie twarzy? Takie tematy podejmuje nowy cykl telewizji TLC - „Szokujące”, który zadebiutuje na antenie 2 września.

Dlaczego starsza pani chce kręcić erotyczne wideo? Ile kosztuje dziewictwo i w jakim celu młode dziewczyny decydują się na taką „transakcję”? Jak wygląda życie kobiety po przeszczepie twarzy? Takie tematy podejmuje  nowy cykl telewizji TLC - „Szokujące”, który zadebiutuje na antenie 2 września.
Jedna z bohaterek odcinka "Jestem sexsingielką po 60-tce" /TLC /materiały prasowe

Z pozoru są "zwykłymi" ludźmi, a jednak w ich życiu jest coś, co dla większości jest niepojęte i bardzo odległe. Jedną z bohaterek cyklu "Szokujące" jest 26-letnia Joanna, która od dziecka cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną. Z czasem schorzenie zaczęło postępować tworząc  nieestetyczne guzy i szpecące twarz, nieodwracalne zmiany skórne. Z roku na rok było coraz gorzej. Agresywny nowotwór przyczynił się do utraty wzroku i zaczął zagrażać życiu Joanny.

Wtedy nadzieją dla kobiety okazał się zespół lekarzy pod kierownictwem profesora Adama Maciejewskiego, który zdecydował się przeprowadzić skomplikowaną, a zarazem bardzo ryzykowną operację przeszczepienia twarzy. To jedyna jak dotąd Polka, która przeszła taką terapię. W programie "Szokujące" zobaczymy, jak wygląda operacja przeszczepienia twarzy, rekonwalescencja oraz życie z "nowym" obliczem. Poznamy bliskich Joanny oraz transplantologów, którzy pozwolili jej odzyskać wiarę. "Przeszczepiono mi twarz" zobaczymy w TLC 2 września.

Reklama

W drugim odcinku "Jestem sexsingielką po 60-tce" (9 września) poznamy szalone i niepozorne seniorki. Można je spotkać w warzywniaku, na poczcie, czy w urzędzie. Na co dzień nie różnią się niczym szczególnym od swoich rówieśniczek, a jednak w głębi duszy skrywają "dzikie żądze". Rozwód, śmierć męża, to dla nich nie tylko koniec pewnego etapu w życiu, ale początek nowego.

Mają okazję, by spełnić "niestosowne", jak na swój wiek pragnienia. Przeżywają drugą młodość: zakładają konta na portalach randkowych, flirtują z młodszymi mężczyznami i kręcą domowe firmy erotyczne. Puszczają wodzy fantazji i stają się prawdziwymi łowczyniami. W programie opowiadają o swoich seksualnych podbojach w sieci oraz prezentują zabawną, randkową twórczość mailową.

Bohaterem odcinka "Moja mama jest mężczyzną" (16 września) jest Jacek, który przez dużą część swojego życia znany był bliskim jako Jola. Starał się realizować w życiu będąc kobietą. Wziął ślub, urodził dzieci. Jednak, to nie było to, co dało mu szczęście i poczucie spełnienia. Poszukiwanie własnej tożsamości i balansowanie na granicy dwóch płci to koszmar, który odebrał Jackowi najpiękniejsze lata życia. Mężczyzna, już jako mała Jola wiedział, że "coś z nim jest nie tak". Brak samoakceptacji, wyczerpanie nerwowe, alkohol, wreszcie nieudana próba samobójcza.

Ciąg nieszczęśliwych wypadków przerwał nieświadomy dramatu syn. To właśnie on namówił Jolę, aby zdecydowała się zawalczyć o siebie i swoje prawdziwe "ja". W ten sposób miejsce mamy zajął Jacek, którego do stuprocentowego poczucia bycia mężczyzną brakuje już jedynie penisa... Jednak jak synowi udało się odnaleźć w świecie, w którym jeszcze do niedawna tata był jego mamą?  

"Sprzedam dziewictwo" (23 września) to ostatni odcinek serii, w którym, w centrum zainteresowania dwójki dziennikarzy jest niecodzienny handel. Redaktorzy decydują się na dogłębną prowokację, by obnażyć "dziewiczy biznes" i udzielić odpowiedzi na wiele pytań. Czym kierują się dziewczyny sprzedając swoją cnotę? Jaka jest "rynkowa cena" dziewictwa? Z czym borykają się młode kobiety "po transakcji"?

W tym celu postanawiają wejść w rolę "oferenta" i "kupującego". Ona, zamieszcza ogłoszenie, że chce sprzedać dziewictwo, a następnie spotyka się z kandydatami zdolnymi za nie zapłacić. On, chcący zapłacić, odpowiada na anonse reklamujących się dziewczyn. Okazuje się, że "wartość rynkowa" staje się nieadekwatna do ceny, którą po swoim pierwszym razie musi ponieść każda ze stron. Obrzydzenie do współżycia, niechciana ciąża i brak akceptacji do dziecka, które powinno być owocem miłości, a nie chłodnego rachunku.  

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL