Reklama

"Squid Game": Dzieci naśladują brutalną grę

Dzieci w hiszpańskich szkołach podstawowych naśladują zachowanie bohaterów południowokoreańskiego serialu "Squid Game", który można zobaczyć na amerykańskiej platformie streamingowej Netflix.

Dzieci w hiszpańskich szkołach podstawowych naśladują zachowanie bohaterów południowokoreańskiego serialu "Squid Game", który można zobaczyć na amerykańskiej platformie streamingowej Netflix.
"Squid Game" to największy hit Netfliksa w 2021 roku! /Netflix /materiały prasowe

Serial "Squid Game" przedstawia grupę osób uczestniczących w grach, w których konkurują ze sobą na śmierć i życie, a przegrywający są brutalnie zabijani. Tymczasem grupa perwersyjnych milionerów robi zakłady i bawi się obserwowaniem tych "zabaw". W serialu na zwycięzcę, który przeżyje, czeka milionowa nagroda. 

"Squid Game" antyprzykładem dla dzieci

"Zauważyliśmy, że 8- i 9-latkowie bawią się w gry podobne do tych pokazywanych w filmie. Ze śpiewem naśladują strzały do przegrywających i sami padają na ziemię udając martwych. Jestem w szoku" - napisała na Twitterze jedna z nauczycielek, otwierając w sieciach społecznościowych debatę.

Reklama

"Jak mamy przekazywać wartości, jeżeli na co dzień w domu jest normalne oglądanie przez małe dzieci brutalnych scen przemocy?" - zapytała retorycznie. "Choć serial nie jest rekomendowany dla osób poniżej 16 lat, wygląda na to, że wiele dzieci ogląda go ze swoimi rodzicami" - dodała.

Nauczyciele apelują

Nauczyciele obawiają się, że pokazywana w filmie przemoc spowoduje u dzieci znieczulicę. Na Twitterze sygnalizują niebezpieczeństwa, na jakie narażone są małe dzieci, które jeszcze nie umieją oddzielić rzeczywistości od fikcji.

Dyrekcja szkoły podstawowej w San Sebastian de los Reyes w regionie Madrytu wystosowała do rodziców alarmujące pismo informując o niebezpieczeństwach, na jakie narażeni są najmłodsi widzowie "Squid Game". "Obrazy i wartości przekazywane w tym filmie mogą poważnie zaszkodzić dzieciom w wieku przedszkolnym i uczniom szkoły podstawowej" - ostrzegła.

Według hiszpańskiego dziennika "ABC" serial należy do najchętniej oglądanych w historii Netfliksa i już przekroczył 111 mln wyświetleń na całym świecie.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Squid Game | Hiszpania | Netflix
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy