Reklama

"Sexify": Zapamiętajcie te nazwiska! Aleksandra Skraba, Maria Sobocińska i Sandra Drzymalska

Główne role w "Sexify" grają: Maria Sobocińska, Aleksandra Skraba i Sandra Drzymalska

Sandra Drzymalska / Monika

Najbardziej przebojową i asertywną, a także seksualnie doświadczoną i świadomą swojego ciała, bezpruderyjną bohaterką "Sexify" jest Monika. To córka kontrolującego bogacza Marka (Cezary Pazura) i nie tak zahukanej jak może się to przy pierwszym spotkaniu wydawać Joanny (Małgorzata Foremniak). Marek postanawia zmobilizować Monikę do nauki: wyrzuca ją z wartego 3,5 mln złotych apartamentu i odcina od kasy, do czasu, aż skończy ona studia. Dziewczynę jednak bardziej od wykładów interesuje seks z nieznajomymi. W ten sposób próbuje odreagować zerwanie z Konradem (Bartosz Gelner). Po utracie funduszy na kartach kredytowych musi też jakoś zarobić na opłacenie rachunków. Z Natalią współpracę rozpoczyna niechętnie, ale nie ma wyjścia.

Reklama

W postać wciela się Sandra Drzymalska - dziś jedna z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorek młodego pokolenia. W 2017 roku ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, ale stale grać zaczęła już wcześniej. W 2014 roku Nastazja Gonera zaprosiła ją do udziału w etiudzie "Raj" według sztuki Dirka Dobbrowa. Chwilę później pojawiła się w "Listach do M2" i w "Smoleńsku", gdzie przemknęła przed kamerą jako dziewczyna protestująca przeciwko pochowaniu Lecha Kaczyńskiego na Wawelu.

Popularność Sandra Drzymalska zyskała w 2016 roku dzięki serialowi "Belfer", w którym zagrała Olę Kaczmarek. Sukces produkcji Canal+ otworzył przed aktorką mnóstwo nowych drzwi i od tamtej pory ma stale zajęty kalendarz. W 2017 roku za występ w etiudzie "Jest naprawdę ekstra" Katarzyny Warzechy otrzymała wyróżnienie na Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film. Jury w uzasadnieniu napisało: "Wyróżnienie za osobowość i talent bijący z ekranu". Rola w polsko-włoskim filmie "Sole" (2019) Carla Sironiego zainteresowała nią widzów festiwali w Montrealu i Wenecji. Zagrała Lenę, młodą, ciężarną dziewczynę, która postanawia sprzedać swoje dziecko pewnemu małżeństwu. Z kolei na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w grudniu 2020 roku zachwyciła aż w dwóch filmach (dwa wyróżnienia): "Ostatnim komersie’ Dawida Nickla oraz "Każdy ma swoje lato" Tomasza Jurkiewicza. W obu wcieliła się w nastolatki zmagające się z innymi wyzwaniami wkraczania w dorosłość.

Sandry Drzymalskiej nie zabrakło także u Władysława Pasikowskiego w "Psach 3. W imię zasad" (2020), gdzie wcieliła się w wygadaną prostytutkę Sandrę. Na swój plan zaprosiła ją również Magdalena Łazarkiewicz. W jej "Powrocie" (2018), docenionym przez publiczność festiwali w Toronto (Festiwal Polskich Filmów Ekran - Nagroda dla najlepszego filmu), Chicago (Festiwal Polskiego Filmu w Ameryce - Nagroda Specjalna Jury) i Creteil (Femmes Film Festival - Nagroda Publiczności) - aktorka zagrała swoją pierwszą główną kinową rolę: 19-letnią Ulę, która zostaje uprowadzona i zmuszona do prostytucji. Bohaterce udaje się uciec od oprawców, ale w swoim rodzinnym mieście styka się z ostracyzmem, a nie ciepłym przywitaniem.

Filmografia Sandry, pomimo młodego wieku, liczy już blisko 30 pozycji, a za chwilę do kin trafi kolejna premiera z jej udziałem - "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" Mateusza Rakowicza, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami komedia akcji o królu złodziei i ucieczek, którego śmiałe poczynania w latach 70. i 80. śledziła cała Polska. Dziś wielu śledzi karierę Sandry - i jej poczynania w "Sexify".

Natalia - Paulina - Monika / Aleksandra - Maria - Sandra - trudno tym dziewczynom nie kibicować.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sexify

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje