Reklama

Reklama

Sceny nagości? Dla mnie to nie problem!

W USA "American Horror Story" uznano za najciekawszą serialową premierę jesieni. Teraz my oglądamy rodzinę, która mieszka w "złym miejscu". Dylan McDermott, odtwórca głównej roli, zapewnia, że jest się czego bać.

Jakie to uczucie mieszkać w nawiedzonym domu?

- Ekscytujące. Czuję, jakbym wnikał w mroczne myśli kłębiące się w głowach twórców serialu.

Wiele produkcji w telewizji nie przekracza uznanych granic, gra bezpiecznymi kartami. Ta jest zupełnie inna.

Przystępując do pracy był pan gotowy na wszystko?

- Chodzi o sceny nagości? Dla mnie to nie jest problem, ale znam aktorów, którzy ich unikają. Ja jestem typem człowieka, który biegnie w stronę palącego się domu, zamiast uciekać. Dla mnie seks czy przemoc są ważne w filmie, ponieważ są prawdziwe.

Reklama

Zaczął pan chodzić na siłownię, gdy okazało się, że wystąpi pan nago?

- Było dla mnie ważne, żeby Ben wyglądał w określony sposób. Wydawało mi się, że w jego przypadku fizyczny wygląd jest istotny. Chciałem popracować nad formą, by mieć pewność, że nikt się nie przestraszy, widząc mnie nago na ekranie.

Lubi pan horrory?

- Bardzo, ale wolę, gdy strach jest ukryty głęboko w podświadomości. Jednym z moich ulubionych filmów jest "Dziecko Rosemary". Taki świat bardzo na mnie działa.

A jaki świat w "American Horror Story" wykreował Ryan Murphy?

- Serial ma wiele luźno porozrzucanych elementów, które w późniejszych odcinkach zaczynają się układać w nieco pokręconą całość. Pojawiają się pytania. Trzeba chwilę pomyśleć, o co w tym wszystkim chodzi. Po emisji każdego odcinka znajomi błagają mnie o wyjaśnienia i zdradzenie, co będzie dalej.

Najdziwniejsze doświadczenie na planie...

- Musiałem wystąpić w lateksowym stroju, który dokładnie zakrywał każdą cześć ciała od stóp do czubka głowy. Taki strój jest tworzony na indywidualną miarę, więc nie można pod nim nic ukryć. Na dodatek w środku robi się naprawdę gorąco i mokro.

Jaką rolę w całej historii odgrywa nawiedzony dom?

- Jest jednym z głównych bohaterów. Żyje własnym życiem i sprawia, że bohaterowie nieświadomie robią dziwne rzeczy. To on tworzy niepokojący, chory klimat, decydujący o nastroju całego serialu. Wydobywa z bohaterów zło, nad którym ludzie zwykle starają się zapanować, spychając w podświadomość. Kiedy się wyzwala - niszczy.

Wierzy pan w zjawiska paranormalne?

- Sądzę, że zewnętrzne zjawiska mają wpływ na to, co dzieje się w umyśle człowieka. Przebywanie w ciemnym pokoju przez dłuższy czas albo długa i intensywna ulewa wpływa na nastrój każdego człowieka. Tak samo jest z domem, który nie tylko wpływa na nasz nastrój, ale na nasze życie i osobowość. Wierzę, że jest w tym coś prawdziwego.

Rozmawiała Amy Chong

Serial "American Horror Story" będzie można oglądać od 19 listopada na kanale Fox.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Dylan McDermott | American Horror Story | serial | FOX

Reklama

Reklama

Reklama