Reklama

"Nasz nowy dom": Cuda robią od ręki

Katarzyna Dowbor z ekipą budowlaną

We czwartek przeniesiemy się aż pod wschodnią granicę Polski do niewielkiej wsi Krzywowólka. Mieszka tu pani Anna z synami - dorosłym już Mateuszem i trzyletnim Adasiem oraz z córką Patrycją, zięciem i wnukami. Patrycja i jej mąż Andrzej są osobami niezaradnymi, nie mogą mieszkać samodzielnie i potrzebują pomocy w wychowaniu synków Adriana i Kubusia. Po śmierci męża, który nigdy nie był dla niej wsparciem, pani Anna została sama. Pomaga jej starszy syn, który aby zaopiekować się rodziną, przerwał naukę na wymarzonych studiach - mechatronice i zajął się niewielkim gospodarstwem rolnym.

Reklama

Cała siedmioosobowa rodzina mieszka w starym drewnianym domu. Jego dach pokryty jest niebezpiecznym eternitem, a do tego przecieka. Dom jest duży, ale układ pomieszczeń sprawia, że nikt nie ma w nim miejsca dla siebie. Ogrzewa go jedynie piec kaflowy, który nie tylko nie daje wystarczającej ilości ciepła, ale jest nieszczelny, co stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Nieszczelne są również okna, a jedyne pomieszczenie bez nich - łazienka, jest mała i zawilgocona. Czy naszej ekipie uda się wyremontować tak duży dom w ciągu zaledwie pięciu dni i to przy niesprzyjających warunkach pogodowych? Oczywiście! W końcu wyzwania to nasza specjalność!

Katarzyna Dowbor postanowiła nie tylko podzielić się z rodziną dobrą wiadomością, ale również wyrazić swoje uznanie dla godnej podziwu postawy Mateusza: "Kochani, jesteście dużą, gwarną, uroczą, ale nietypową rodziną. Mateusz, twoja postawa, to jak jesteś w tym wieku odpowiedzialny, naprawdę mi zaimponowała. Natomiast trzeba w tym domu zrobić wszystko. (...) Jak zrobić tak ogromny remont z elewacją, z ociepleniem tego budynku, z wymianą okien? To jest bardzo trudne, a my mamy tylko pięć dni".

Projekt nowego wnętrza stworzy architekt Martyna Kupczyk, a jej wizje zrealizuje kierownik budowy Wiesław Nowobilski wraz ze swoją niezawodną ekipą.

Premierowe odcinki programu "Nasz nowy dom" w środę i czwartek o godzinie 20:05 na antenie Polsatu!

Polsat

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nasz nowy dom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje