Reklama

Reklama

"Milionerzy": Mszyce i dopalacze? Ale pytanie! Znalibyście odpowiedź?

Uczestnicy "Milionerów" marzą, aby wygrać upragniony milion złotych. Jakie pytania padły w programie, wyemitowanym we wtorek, 26 marca? Sprawdźcie!

Uczestnicy "Milionerów" marzą, aby wygrać upragniony milion złotych. Jakie pytania padły w programie, wyemitowanym we wtorek, 26 marca? Sprawdźcie!
Hubert Urbański w "Milionerach" (fot. Facebook) /materiały prasowe

Nie trzeba tłumaczyć, jak zdobyć milion w "Milionerach". Dwanaście poprawnych odpowiedzi na dwanaście pytań Huberta Urbańskiego z najrozmaitszych dziedzin. W chwili zwątpienia można zapytać o pomoc publiczność, zadzwonić do przyjaciela lub poczekać na odrzucenie przez komputer dwóch błędnych wariantów - to w skrócie zasady jednego z najpopularniejszych teleturniejów. Brzmi banalnie, ale czy rzeczywiście tak jest?

W ostatnim odcinku "Milionerów" [emisja 26 marca] Hubert Urbański nikomu nie wręczył czeku na milion złotych. Jakie pytania padły w programie 26 marca?

Reklama

Jedna z uczestniczek teleturnieju musiała wykazać się rozległą wiedzą. Nie bała się ryzyka. Z rozsądkiem i poczuciem humoru podchodziła do kolejnych etapów w drodze do miliona. Program opuściła z gwarantowaną kwotą 40 tys. złotych. Przy których pytaniach zatrzymała się na dłużej?

W którym mieście na drzwiach mieszkania miała wisieć kartka: "Tu mieszka Stanisław Wyspiański i prosi, żeby go nie odwiedzać":

a) w Warszawie
b) w Poznaniu
c) w Opolu
d) w Krakowie

Uczestniczka przez dłuższą chwilę zastanawiała się nad definitywną odpowiedzią. Nie chciała korzystać z koła ratunkowego, by pozostawić je na chwilę większego zawahania i niepewności. I słusznie. Zgodnie z intuicją poprosiła Huberta Urbańskiego, by zaznaczył odpowiedź "d". To właśnie w Krakowie przy ulicy Krowoderskiej na drzwiach mieszkania artysty miała wisieć kartka "Tu mieszka Stanisław Wyspiański i prosi, żeby go nie odwiedzać".

Kolejne pytanie, które uczestniczka z pewnością zapamięta, było to o walkę z... mszycami. To właśnie na tym etapie wykorzystała swoje ostatnie koło ratunkowe i poprosiła o pomoc publiczność po usłyszeniu z ust prowadzącego:

Ten środek wczoraj zawodowo truł mszyce, dziś jako dopalacz daje tanie złudzenie szczęścia i truje ludzi:

a) amfetamina
b) mefedron
c) marihuana
d) heroina

Uczestniczka zdecydowanie przyznała, że "ładne to jest pytanie". W zgodzie z własnymi przeczuciami i wynikami głosowania publiczności zgromadzonej w studiu definitywnie zaznaczyła "mefedron". I to była poprawna odpowiedź! Mefedron został zsyntetyzowany w 1929 roku - zaburzał funkcjonowanie układu nerwowego mszyc, które stawały się łatwym łupem dla drapieżnych owadów. 

Kolejnym graczem, który stanął do walki o milion jest Marcin - śpiewak windykator z poczuciem humoru. Uczestnik jeszcze przed pierwszym pytaniem zapewnił Huberta Urbańskiego: "Zamierzam Cię zwindykować z miliona złotych". Później jego dowcip, dystans do siebie i ogromną wiedzę zaprezentował przy udzielaniu kolejnych poprawnych odpowiedzi.

Od prowadzącego usłyszał m.in. Co może zgrabieć?

a) grab
b) grabki
c) graba
d) liście

Poprawną odpowiedzią na to pytanie był wariant "c". Pan Marcin uzasadnił swoją pewność własnymi doświadczeniami i bez wahania zaznaczył "grabę". Dzięki temu grał dalej. Dalej również nie napotkał na swojej drodze żadnych trudności.

Kolejnym pytaniem było: Gdanisko:

a) rozpala się na plaży
b) to panisko z Pomorza
c) to wieża z ustępem
d) wpada do Sopociska

Okazało się, że i tym razem pytanie go nie zaskoczyło, bowiem był na wycieczce w Malborku i świetnie pamiętał czym były gdaniska, w związku z tym bez przedłużania stwierdził, że to wieża z ustępem. Hubert Urbański oczywiście potwierdził to, że odpowiedź "c" była poprawna. 


RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Milionerzy (teleturniej)

Reklama

Reklama

Reklama