Reklama

Reklama

Joanna Jabłczyńska nago na ekranie?

Joanna Jabłczyńska nie przyjmie propozycji rozbieranej roli w filmie ani sesji do magazynu dla mężczyzn. Obawia się, że w ten sposób złamałaby etykę radcy prawnego. Podkreśla, że nie zaryzykuje przyszłości w zawodzie prawnika dla jednej roli. Tym bardziej że wokół jej kariery prawniczej narosło wiele kontrowersji.

Były różne historie na mój temat... - wyznaje Joanna Jabłczyńska

Joanna Jabłczyńska ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Egzamin zdała w 2014 roku. Kilka miesięcy później wraz ze wspólnikiem otworzyła własną kancelarię prawną, specjalizującą się w prawie mediów oraz obsłudze korporacji. Od tego czasu łączy karierę prawniczą z aktorstwem, choć - jak sama zauważa - nie jest to łatwe. Jej życie zawodowe wzbudza bowiem dużo kontrowersji, zwłaszcza w świecie prawniczym.

- Były różne historie na mój temat, bo jestem pierwszą aktorką, która została radcą prawnym. Nikt nie wiedział, jak do tego podejść i czy np. udzielanie wywiadu nie stanowi reklamy mojej osoby, która jest zabroniona, jeżeli rozmawia się z radcą prawnym - mówi Joanna Jabłczyńska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Reklama

Aktorka ma nadzieję, że z biegiem czasu łączenie tych dwóch aktywności zawodowych stanie się znacznie łatwiejsze. Liczy, że wkrótce emocje opadną i wszyscy przyjmą za normę, że oprócz praktykowania prawa zajmuje się także aktorstwem. - Mam nadzieję, że ja też się nauczę z tym żyć. I powoli nauczę się, jak łączyć jedno z drugim tak, żeby nikomu nie wchodzić w drogę, bo to jest ostatnia rzecz, którą chcę robić - przekonuje Jabłczyńska.

Gwiazda "Na Wspólnej" nie zamierza bowiem rezygnować z aktorstwa, które stanowi jej pasję na równi z prawem. Twierdzi, że praca w charakterze radcy prawnego pozwala jej na większą swobodę w karierze aktorki - nie musi już przyjmować ról, które nie do końca jej odpowiadają. Ostatnio mogła sobie pozwolić na odrzucenie kilku propozycji już na etapie czytania scenariusza. Szkoda jej bowiem czasu na uczestniczenie w castingach, gdy nie jest przekonana do ewentualnej roli.

- Nie powiem, że też czekam nocami na jakąś rolę, bo nie spełniam się zawodowo - spełniam się, jest mi naprawdę dobrze. Ale gdyby się trafiła jakaś rola na dużym ekranie, to podjęłabym się jej, tylko to musiałoby być coś, co mnie przekonuje, w czym bym siebie widziała, coś ambitnego - wyznaje Jabłczyńska.

Po raz ostatni na dużym ekranie aktorka pojawiła się w 2007 roku. Zagrała wówczas w komedii "Dlaczego nie!" w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. Nie ukrywa, że jej marzeniem jest rola, którą chciałby zagrać każdy aktor, czyli główna. Nie ma jednak konkretnej wizji postaci, w którą chciałaby się wcielić ani gatunku filmu. W tym zakresie wszystko zależy od jakości scenariusza. Aktorka jest natomiast pewna, na jaką rolę nigdy by się nie zgodziła. - Nie podjęłabym się roli, w której bym musiała rozebrać się czy zrobić coś, co by naruszyło zasadę etyki radcy prawnego. Nie zaryzykowałabym swojej kariery dla jednej roli w filmie - zdradza Jabłczyńska.

Fani aktorki nigdy nie zobaczą jej także w rozbieranej sesji w magazynie dla mężczyzn. Jabłczyńska twierdzi, że nie ma potrzeby pokazywać się nago na okładkach pism. Nie skusi jej także honorarium - jej status finansowy pozwala jej bowiem robić tylko te rzeczy, na które ma ochotę. - Rozbierana rola to co innego. Gdybym nie miała ograniczeń związanych z prawem, a rola by rzeczywiście uzasadniała tę nagość, to nie miałabym nic przeciwko. Ale to mnie już ominie, bo radcy prawnemu robienie pewnych rzeczy nie przystoi - podsumowuje Jabłczyńska.

Aktorkę można oglądać w serialu TVN "Na Wspólnej", w którym od blisko trzynastu lat wciela się w postać Marty Konarskiej.

Newseria Lifestyle
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Jabłczyńska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama