Reklama

"House of Cards": Władza, seks i pieniądze

Biały Dom za zamkniętymi drzwiami. Piękne słowa o wierności ideałom i brudne sprawki. "House of Cards" to opowieść o zemście, którą oszukany senator poprzysiągł najpotężniejszemu człowiekowi świata. W roli głównej niezawodny, jak zawsze, Kevin Spacey.

Kiedy po zwycięskich wyborach Garrett Walker (Michael Gill) obejmuje urząd prezydenta USA i składa przysięgę, jest to święto tych wszystkich, którzy doprowadzili go do Białego Domu.

Reklama

Jednym z najważniejszych sprzymierzeńców elekta jest senator Francis Underwood (Kevin Spacey). To szef demokratycznej większości w Kongresie USA, odpowiadający między innymi za utrzymanie dyscypliny partyjnej. A przy tym - znawca sekretów waszyngtońskiej elity.

To dla niego niezbędne, by skutecznie działać. Szantaż skandalami obyczajowymi i korupcyjnymi to codzienność w Waszyngtonie. Butni władcy Ameryki, pokornieją, gdy Underwood pokazuje im ich własne ciemne sprawki.

Oszukany

Po wyborczym zwycięstwie ma nadzieję na dokonanie kolejnego kroku w karierze. Popierał Walkera, który obiecał mu stanowisko Sekretarza Stanu. Okazuje się jednak, że nowy lokator Białego Domu, uważający się za najpotężniejszego człowieka na świecie, nie ma zamiaru dotrzymywać obietnic składanych przed wyborami. Underwood dowiaduje się, w upokarzający go sposób, że nie bdzie trzecim człowiekiem w państwie.

Groźny przeciwnik

Prezydent najwyraźniej zapomina, z kim ma do czynienia. Przecież ktoś, kto doprowadził go na szczyt, może go również z niego zepchnąć. Jednak zaślepiony sukcesem, oczekuje teraz od Underwooda wiernej służby.

Czas zemsty

To poważny błąd, bo zrobił sobie wroga. Senator, wykorzystując manipulacje oraz intrygi, zamierza zemścić się na prezydencie i odebrać mu urząd. Czy jego sprzymierzeńcem będzie żona, Claire (Robin Wright)? Ich małżeństwo przypomina nie tyle romantyczny związek, ile układ polityczno-biznesowy. Francis postanawia posłużyć się również mediami. Dzięki potajemnym spotkaniom z dziennikarką Zoe (Kate Mara) skutecznie nimi manipuluje.

Czy zemsta mu się uda? Zobaczymy.

Serial "House of Cards" będzie można oglądać na kanale Ale Kino+ od 19 października.

IP

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje