Reklama

Gwiazdy przeciw homofobii

"Nieważne, z kim idziesz do łóżka i jak to robisz. Kogo obchodzi to, z kim, jak i gdzie?" - to wpis Natalii Siwiec, która poparła akcję "Spoko, ja też!" Kampanii Przeciw Homofobii.

W działanie włączyli się również artyści, dziennikarze i celebryci, którzy 17 maja (IDAHO Day - Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią), wsparli osoby LGBT na swoich profilach, wśród nich: Doda, Michał Piróg, Natalia Lesz, Tola Szlagowska, Candy Girl i Honey.

Reklama

"Od zawsze starałam się wpierać wszelkie akcję tego typu jak i również bezpośrednio osoby, które spotkały się w naszym społeczeństwie z problemem dyskryminacji związanym z ich orientacją seksualną. Uważam, że każdy człowiek, który z premedytacją nie krzywdzi innych, zasługuje na miłość, szacunek i akceptację społeczeństwa. Cieszę się, że coraz częściej nagłaśniane są problemy tego typu i że tolerancja w naszym kraju wciąż wzrasta. Wszystko jest na dobrej drodze, a ja zawsze będę za Wami" - napisała na swym profilu Honorata "Honey" Skarbek.

Głos w sprawie zabrała również Tola Szlagowska: "Homofobia jest dla mnie abstrakcją... Idea wszczepiona przez narzucone normy społeczne ograniczonych umysłów. Bycie mniejszością narażona na nieustanną krytykę i brak akceptacji/ zrozumienia w społeczeństwie nie należy do łatwych ścieżek. Dlaczego tak bardzo skupiamy się na ocenianiu innych? Jest wiele rzeczy na tym świecie, które mnie bolą, uwierają. Brak tolerancji jest jedna z nich. Uważam ze każdy ma prawo być wolnym człowiekiem, robić to, na co ma ochotę, to, co uważa za słuszne, dopóki nie rani innych istot" - wokalistka napisała na Facebooku.

Dzięki akcji "Spoko, ja też!", po raz pierwszy w Polsce bohaterami kampanii przeciwko homofobii są nieznani publiczności, młodzi uczestnicy, którzy zdecydowali się opowiedzieć otwarcie i szczerze o własnych doświadczeniach przez pryzmat swojej orientacji seksualnej. W filmach można usłyszeć o ich relacjach z rodzicami, znajomymi, decydowaniu się na coming out i codziennych trudnościach.

Akcja powstała w odpowiedzi na wyniki badania, przeprowadzonego przez KPH, które wykazało,

że w pokoleniu Y, myśli samobójcze występują pięć razy częściej u osób LGB niż osób heteroseksualnych , na co bezpośredni wpływ mogą mieć przejawy dyskryminacji,

których doświadczają na co dzień - obrażanie i poniżanie przez innych oraz przemoc fizyczna.

Celem akcji "Spoko, ja też!" jest więc wsparcie młodych osób LGB i pokazanie im, że w swoich trudnych doświadczeniach nie są osamotnieni, jak również przekazanie nieheteroseksualnym nastolatkom, że ich orientacja nie jest powodem do wstydu i że nie usprawiedliwia nierównego traktowania.


Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: homofobia | Natalia Siwiec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje