Reklama

Cichopek: Jak być sexy mamą?

Kasia Cichopek, popularna aktorka i młoda mama, zdecydowała się podzielić doświadczeniami z okresu ciąży i powrotu do formy. W ten sposób powstała książka "Sexy Mama", która 23 września trafi do księgarń. Aktorka opowiada, co można znaleźć na stronach publikacji.

- Chciałam zmienić panujący wszech i wobec światopogląd, że matka może być tylko matką-Polką. Chciałabym, żeby każda matka-Polka stała się "Sexy Mamą". Ja od początku wiedziałam, że nie będę matką-Polką. Za bardzo lubię swoją pracę i za bardzo chcę się rozwijać. Dziecko absolutnie nie jest dla mnie przeszkodą. Wręcz przeciwnie - odkąd Adaś jest na świecie mam wrażenie, że zrobiłam zdecydowanie więcej, lepiej umiem planować swój czas i mam nowe pomysły. A przede wszystkim - zupełnie nową pewność siebie. Po urodzeniu dziecka stałam się sama dla siebie 100-procentową kobietą i moje poczucie własnej wartości zdecydowanie wzrosło - powiedziała Cichopek.

Reklama

- Dlatego chciałabym, aby innym mamom poczucie własnej wartości również wzrastało, a nie obniżało się. A zauważam bardzo często, że kobiety, które mają dzieci czują, że są stracone dla świata - a to nieprawda. Wręcz przeciwnie. Nie wiedzą, że mają w sobie "podwójne doładowanie mocy" - dodała aktorka.

Jak przebiegała praca nad książką i kto oprócz Kasi Cichopek się na jej łamach wypowiada?

- Do współpracy nad nią zaprosiłam specjalistów. Współpracowałam m.in. z lekarzem-ginekologiem, który opisuje medyczną stronę sytuacji po urodzeniu dziecka. Ja bardziej zajęłam się stroną psychologiczną, ponieważ poczułam, że to pierwszy moment, kiedy mogę się z tą psychologią bardziej zbratać, a notabene takie mam wykształcenie. Razem z trenerem wspólnie ułożyliśmy trening dla wszystkich mam, które chcą ćwiczyć w domu. Zaprosiłam także bra-fitterkę, czyli osobę, która tłumaczy i pokazuje na zdjęciach, jak powinien wyglądać dobrze dobrany biustonosz. Mówi, jak go dopasować i opisuje różne fasony. To bardzo ważne zagadnienie, bo źle dobrany biustonosz może nawet doprowadzić do raka piersi. A co dopiero mamy karmiące piersią, dla nich to zagadnienie jest szczególnie istotne - opowiada aktorka.

- Jest także cały dział moich własnych porad. Opisuję w nim, co ja zrobiłam, jak się czułam i przeżywałam ciążę. Ale to nie jest książka tylko dla młodych mam. To jest książka dla każdej mamy. Równolegle prowadzę program pod tym samym tytułem "Sexy Mama" i występujące w nim mamy mają zarówno duże, jak i bardzo malutkie dzieci. Każda mama może coś ze sobą zrobić. Ja tylko wskazuję tę drogę - dodała Kasia Cichopek.

Program "Sexy Mama", który pojawi się w jesiennej ramówce Polsat Cafe, to także kolejna okazja do wspólnej pracy z mężem, który będzie uczył mamy tańca.

- W pracy stanowimy zgrany duet. Zdecydowałam się, żeby w moim programie mamy tańczyły, ponieważ sama tańczyłam i wiem, jaka byłam przed tym doświadczeniem i jaka byłam po. Świadomość ciała jest bardzo ważna. W moim przypadku taniec zaprocentował w bardzo wielu dziedzinach. Miał wpływ na to, jak się poruszam na scenie, jak siadam, jak stoję, jak pozuję fotografom. Chciałabym, żeby taniec obudził w mamach seksapil i kobiecość. Żeby je trochę wyzwolił i z kokona przemienił w motyle - tłumaczy gospodyni "Sexy Mamy".

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Cichopek | kasia | aktorka | sexy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje