Reklama

Warszawska Szkoła Filmowa

Reklama

Bohater "Batmana", Robin, jest biseksualny

Szósty numer serii komiksowej „Batman: Urban Legends” o przygodach Człowieka-Nietoperza przynosi zaskakujący zwrot akcji, tyle że w sferze obyczajowej. Mianowicie, nastoletni pomocnik Batmana – Robin, umawia się na randkę z mężczyzną. Tym samym dowiadujemy się, że jest biseksualny, jako że wcześniej spotykał się z kobietami.

W nowym numerze komiksu "Batman: Urban Legends", Robin ratuje z opresji podczas ulicznej bójki swojego przyjaciela, Bernarda. Później odwiedza go w jego apartamencie i podenerwowany zwierza się mu, że czuje do niego coś wyjątkowego i chciałby dowiedzieć się, co się za tym kryje. Wtedy Bernard pyta go otwarcie, czy ten chce umówić się z nim na randkę. Robin potwierdza, że tak.

O tym, jak potoczy się dalej ich znajomość, dowiemy się, w grudniu, kiedy to ukaże się kolejny numer komiksu.

Do tej pory Robin, funkcjonujący na co dzień jako Tim Drake, spotykał się tylko z kobietami. Wśród nich były Darla Aquista, Lynx oraz Stephanie Brown, czyli Spoiler. Niemniej fani od dawna spekulowali na temat tego, jaka jest orientacja seksualna Robina. Niektórzy doszukiwali się np. podtekstów homoseksualnych w relacji Batmana z Robinem.

Reklama

Teraz wydawnictwo komiksowe DC Comics postanowiło pomocnikowi Batmana nadać rys biseksualny. Tym samym Robin dokonał coming out po 81 latach, bowiem jego postać została wprowadzono do fabuły "Batmana" w 1940 r

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Batman | Robin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje