Reklama

"Wałęsa" Wajdy

"Wałęsa": Kontuzja Więckiewicza

Trwa krótka przerwa w zdjęciach do filmu "Wałęsa" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Robert Więckiewicz, odtwórca głównej roli Lecha Wałęsy, doznał kontuzji nosa podczas realizacji sceny starć stoczniowców z milicją.

Kontuzja, choć nieznaczna, uniemożliwiła filmowanie aktora w bliskich planach, których w tej transzy zdjęć jest bardzo dużo.

Prace nad filmem będą kontynuowane od przyszłego tygodnia. Ekipa przeniesie się do Warszawy. Najprawdopodobniej pod koniec czerwca zdjęcia będą ponownie realizowane w Gdańsku.

Przypomnijmy, że zdjęcia do filmu "Wałęsa" rozpoczęły się 1 grudnia 2011 roku. Głównego bohatera gra Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska wciela się w postać Danuty Wałęsy. W opowieści zobaczymy również Zbigniewa Zamachowskiego i Iwonę Bielską. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman.

Reklama

- To jest najtrudniejszy film, jaki będę robił w życiu. Polska wydała bohatera bardzo szczególnego, który odniósł prawdziwe zwycięstwo, zwycięstwo ducha. (...) Nie może to być film, który jest oparty tylko na aktorach. Nie jest to możliwe, żeby wszystkie ważne postaci zostały zagrane przez aktorów. W tym filmie pojawią się także fragmenty dokumentalne. Kino polskie istniało przy tych wydarzeniach, więc te materiały będą wspierać ten film - mówił przed rozpoczęciem zdjęć Andrzej Wajda.

Film "Wałęsa" produkuje Akson Studio, koproducentem jest Canal+. Premiera przewidziana jest na koniec 2012 roku.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama