Reklama

"Wałęsa" Wajdy

"Lechu" w świetnej formie wraca na plan

29 maja po krótkiej przerwie wznowiono prace do filmu "Wałęsa" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Zdjęcia będą realizowane w Warszawie i potrwają do 6 czerwca. Po 20 czerwca ekipa ponownie przeniesie się do Gdańska, gdzie będą kontynuowane zdjęcia w stoczni.

Robert Więckiewicz, po drobnej kontuzji, wraca do zdrowia - poinformował producent obrazu - Akson Stuudio.

Przypomnijmy, że odtwórca roli Lecha Wałęsy doznał kontuzji nosa podczas realizacji sceny starć stoczniowców z milicją. Kontuzja, choć nieznaczna, uniemożliwiła filmowanie aktora w bliskich planach, których w tej transzy zdjęć jest bardzo dużo.

Zdjęcia do filmu "Wałęsa" rozpoczęły się 1 grudnia 2011 roku. Głównego bohatera gra Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska wciela się w postać Danuty Wałęsy. W opowieści zobaczymy również Zbigniewa Zamachowskiego i Iwonę Bielską. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman.

Reklama

- To jest najtrudniejszy film, jaki będę robił w życiu. Polska wydała bohatera bardzo szczególnego, który odniósł prawdziwe zwycięstwo, zwycięstwo ducha. (...) Nie może to być film, który jest oparty tylko na aktorach. Nie jest to możliwe, żeby wszystkie ważne postaci zostały zagrane przez aktorów. W tym filmie pojawią się także fragmenty dokumentalne. Kino polskie istniało przy tych wydarzeniach, więc te materiały będą wspierać ten film - mówił przed rozpoczęciem zdjęć Andrzej Wajda.

Film "Wałęsa" produkuje Akson Studio, koproducentem jest Canal+. Premiera przewidziana jest na koniec 2012 roku.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: \ Film | "Wałęsa" | 'Wałęsa'