Reklama

Ucho Prezesa

Reklama

Czy Andrzej Duda ogląda "Ucho Prezesa"?

Krzysztof Łapiński, prezydencki minister ds. kontaktów z mediami, przyznał się, że nie wie, czy prezydent Andrzej Duda ogląda „Ucho Prezesa”. "Taki miniserial kabaretowy, który jest oglądany przez wiele milionów Polaków i cały czas komentowany w internecie, jest czymś istotnym i żaden polityk nie może pominąć, jak jest tam przedstawiany" - Łapiński mówił w poniedziałek w radiowej Trójce.

Krzysztof Łapiński, prezydencki minister ds. kontaktów z mediami, przyznał się, że nie wie, czy prezydent Andrzej Duda ogląda „Ucho Prezesa”.  "Taki miniserial kabaretowy, który jest oglądany przez wiele milionów Polaków i cały czas komentowany w internecie, jest czymś istotnym i żaden polityk nie może pominąć, jak jest tam przedstawiany" - Łapiński mówił w poniedziałek w radiowej Trójce.
Robert Górski nasłuchuje wieści z Pałacu Prezydenckiego /Jacek Domiński /Reporter

"Konwencja kabaretowa (...) pewien rezonans społeczny ma i nie można ani obrażać się, ani tego lekceważyć" - ocenił Łapiński, który prezydenckim ministrem ds. kontaktów z mediami został w ubiegłym tygodniu.

Nie wie jednak, czy Andrzej Duda oglądał już "Ucho Prezesa". "To nie jest kwestia fundamentalna. Przez pierwsze dwa dni miałem w rozmowach z prezydentem tyle spraw do załatwienia...  Jeśli nie ogląda sam, to powinien mieć od tego swoich doradców i współpracowników, którzy to zrelacjonują. Ja tego nie bagatelizuję" - mówił w Trójce.

Reklama

W styczniowej rozmowie z Robertem Mazurkiem z RMF FM Andrzej Duda przyznawał, że satyrycznego serialu Roberta Górskiego jeszcze nie oglądał.

Jarosław Kaczyński, pytany o "Ucho Prezesa" przez Marcina Zaborskiego z RMF FM, stwierdził pod koniec marca, że ma świadomość iż satyryczny serial bawi wielu Polaków.

- Ze sprawozdań wiem, że co prawda to nie jest tak, że był tu jakiś szpieg, który pokazywałby, jak to rzeczywiście u nas wygląda i to wyśmiewał, bo wszystko można wyśmiać, ale wielu ludzi się z tego śmieje, więc jest w porządku - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS przyznał wtedy, że obejrzał tylko dwa pierwsze odcinki show.

- Bardzo chciałbym obejrzeć wszystkie odcinki, ale obejrzałem dotąd tylko dwa - te pierwsze. Ciągle czekam, żeby mieć taki moment, w którym będę mógł obejrzeć, jednym ciągiem, te pozostałe. No ale ja mam strasznie mało czasu - mówił Kaczyński.

"Ucho Prezesa" to komediowo-polityczny serial internetowy przedstawiający prezesa partii rządzącej i jego otoczenie w Polsce współczesnej. Został stworzony przez Roberta Górskiego, lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju.

1 maja na Youtubie pojawił się ostatni bezpłatny, 14. odcinek serialu, zatytułowany "Cały naród świętuje". Kolejne dwa odcinki specjalne (premiery: 11 i 18 maja) można już obejrzeć tylko na płatnej platformie Showmax.

W rozmowie z RMF FM Mikołaj Cieślak, członek Kabaretu Moralnego Niepokoju i odtwórca roli Mariusza w "Uchu Prezesa", zapowiedział, że twórcy wrócą jesienią z nowym sezonem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: 'Ucho Prezesa'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama