Reklama

Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Twórcy programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" uczczą pamięć Pawła Królikowskiego

Już w najbliższą sobotę, 7 marca, stacja Polsat rusza z emisją 13. edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Choć pierwszy odcinek tego show został nagrany dawno temu, nie zostanie pokazany w takiej formie, w jakiej został przygotowany. Twórcy show przemontowują go teraz tak, by oddać hołd zmarłemu niedawno Pawłowi Królikowskiemu, który był jurorem "TTBZ".

Twórcy muzycznego show przygotowują wspomnienie zmarłego 27 lutego Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski był filarem programu Polsatu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", zasiadał w jego jury od samego początku, przez 12. edycji. Przypomniała o tym podczas środowej konferencji ramówkowej Polsatu Nina Terentiew, dyrektor programowa tej stacji.

Reklama

"Rozglądam się po sali i brakuje mi mojego kędzierzawego przyjaciela, którego znałam 30 lat. Czuję, że jestem mu winna jedno słowo. Pawełku, byłeś człowiekiem, który nigdy chyba nie miał wrogów. Ponieważ kochałeś ludzi. Był w dwunastu edycjach naszego sztandarowego programu 'Twoja Twarz Brzmi Znajomo' i właściwie nigdy nie powiedział nikomu nic, co by go zabolało, bo nie lubił tego. Bo kochał ludzi. Nie ma, co gadać. Pawełku, tęsknimy wszyscy za tobą i będziemy tęsknić" - powiedziała wzruszona Terentiew.

Trudno sobie wyobrazić sytuację, że w pierwszym odcinku nowej edycji show nie pojawią się jakieś akcenty służące przypomnieniu i upamiętnieniu tego cenionego artysty. I rzeczywiście, twórcy muzycznego show przygotowują wspomnienie zmarłego 27 lutego aktora.

Potwierdza to w rozmowie z PAP Life Maciej Dowbor, wieloletni prowadzący "TTBZ".

"Pierwsze trzy odcinki zostały zrobione już dawno temu, jeszcze przed śmiercią Pawła. Byliśmy wtedy święcie przekonani, że ta historia będzie jednak miała swój happy end, życzyliśmy Pawłowi, by wrócił do zdrowia. Tak się niestety nie stało. W tej chwili przygotowane są elementy w programie, które pozwolą oddać mu cześć i chwałę" - powiedział prezenter.

Maciej Dowbor zdradził też, jak zapamiętał ostatni sezon programu z udziałem Królikowskiego. "Paweł był już w niezbyt dobrej formie. Widać było, że im dłużej trwał program, tym bardziej go to męczyło. To zmęczenie przekładało się na jego ogólną sprawność" - wspomina.

Dowbor i Królikowski mieli garderobę naprzeciwko siebie. Maciej często do niego wpadał, by poplotkować albo pogadać o samochodach.

"Paweł bardzo interesował się motoryzacją, lubił samochody. Mało kto wie o tym, że kolekcjonował też rowery i motorowery. Kiedyś byłem u niego w domu i pokazał mi dużą kolekcję swojego sprzętu. Podobno w Zalesiu Górnym był znany z tego, że lubił, ubrany w waciak i kalosze, jeździć na swoim komarze. Robił tym furorę" - opowiada Dowbor.

A co wydarzy się w pierwszym odcinku?

W kogo wcieli się na przykład Paweł Dudek "Czadoman"? Wiemy już, że na scenie pojawi się jako Adam Asanov, wokalista zespołu Piersi i śpiewa energetyczną "Bałkanicę". "Miałem przyjemność kilka razy wystąpić z Adamem" - zdradza Czadoman. Jak wypada w przeboju Piersi?

TYLKO U NAS możecie zobaczyć fragment występu Czadomana!

Obok Czadomana, Gosi Andrzejewicz, Marty Gałuszewskiej, Maurycego Popiela, Kamili Boruty, Natalii Avelon i Karola Dziuby zobaczymy również Filipa Gurłacza.

W pierwszym odcinku aktor wciela się w Emilię Sanecką z zespołu Daj To Głośniej w hicie "Mama ostrzegała", który w 9 miesięcy zgromadził już 111 milionów wyświetleń na Youtubie.

Zobaczcie fragment występu!

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" - odcinek 1. już w sobotę, 7 marca, o godzinie 22:10 w Polsacie.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Twoja Twarz Brzmi Znajomo 13 | Paweł Królikowski