Reklama

TVP ma już 60 lat!

Torbicka i inni: Mój "pierwszy raz"

Telewizja Polska ma już 60 lat! Z okazji tego jubileuszu w poniedziałek, 29 października, TVP1 zaprasza na "Wielki Test o Telewizji". A jak swój "pierwszy raz" w telewizji wspominają gwiazdy, które znany z małego ekranu. - Uświadomiłam sobie, żeby mówić coś, o czym wiesz - mówi Grażyna Torbicka.

- Mój pierwszy raz przed kamerą to było studio prezenterskie i zapowiedź koncertu. Bardzo dobrze się do tego przygotowałam... To było wszystko na żywo, wtedy nie było takiej możliwości, żeby taką zapowiedź nagrywać. Wyrzuciłam to wszystko z siebie, po czym z reżyserki usłyszałam taki głos: "Grażyna, musisz to wszystko powtórzyć jeszcze raz, bo była awaria dźwięku i dopiero teraz wchodzimy na wizję" - wspomina ze śmiechem popularna prezenterka w rozmowie z Interia.tv.

Reklama

- Cały stres ze mnie zszedł przy pierwszej zapowiedzi i za drugim razem zrobiłam to już tak, jak powinnam - na luzie, normalnie. I to był pierwszy test, żebyś uświadomiła sobie, żeby mówić coś, o czym wiesz, nie żebyś deklamowała tekst, którego się wyuczyłaś na pamięć. To była pierwsza lekcja - dodaje.

A czy Grażyna Torbicka marzyła o pracy w telewizji?

- Tak naprawdę nie marzyłam o pracy w telewizji. Wiedziałam, jak to jest trudna praca i jak wiele ma pułapek, za względu na to, że moja mama [Krystyna Loska - red.] od zawsze była w telewizji. Choć występy przed publicznością były dla mnie czymś naturalnym.

- Pamiętam, że w szkole podstawowej, w pierwszej czy drugiej klasie, jak były akademie różnego rodzaju "ku czci i chwale", to zawsze ja byłam wybierana do tego, żeby zadeklamować jakiś wierszyk.

A jak prezenterka wspomina czas, kiedy jako dziecko oglądała swoją mamę na małym ekranie?

- Jako dziecko nie identyfikowałam tej pani z telewizji z moją mamą. Dopiero potem zrozumiałam, że moja mama jest moja mamą, kiedy jest ze mną w domu, a kiedy wychodzi to już nie jest tylko moja mama... I za to za bardzo lubiłam telewizję - przyznaje.

Z okazji jubileuszu 60-lecia Telewizji Polskiej, w poniedziałek, 29 października o godz. 20.25, TVP1 zaprasza na "Wielki Test o Telewizji".

A jaki dla Grażyny Torbickiej najważniejszy test?

- Dla mnie życie jest najważniejszym testem. Jak go przejdę, to się okaże - wyznaje.


A jak wspominają swój "pierwszy raz" inne gwiazdy telewizji?

- To był lipiec 1997 roku. Bardzo dobrze to pamiętam i nie zamierzam nigdy zapomnieć. To były takie normalne zapowiedzi, które wydawało mi się, że mało kto ogląda, ale byłem w błędzie. Musiałem na przykład zapowiedzieć modlitwę Anioł Pański. Pamiętam, że to było okupione takim stresem, że mało sam nie zostałem aniołem - powiedział nam Tomasz Kammel.


- Telewizja to kawał mojego życia. O dziwo pamiętam swój pierwszy raz przed kamerą... Miałem pięć lat i brałam udział w czymś, w czym teraz udziału brać nie mogę, czyli w reklamówkach. Od tego zacząłem. Ja i mój brat bliźniak nosiliśmy w koszyku jakieś jedzenie dla dzieci. To były lata sześćdziesiąte - wspomina Jarosław Kret, popularny prezenter pogody w TVP.


- Wydawało mi się, że to jest takie proste, ale byłem w wielkim błędzie. Nie mogłem przełknąć śliny i powiedzieć zwykłego zdania po polsku. To były pierwsze nagrania do programu "jaka to melodia". Ale to było dawno... - przyznał ze śmiechem Robert Janowski.


Zobacz oficjalną stronę jubileuszu TVP!

Z okazji jubileuszu 60-lecia Telewizji Polskiej, w poniedziałek, 29 października o godz. 20.25, TVP1 zaprasza na "Wielki Test o Telewizji". Widzowie będą mogli rozwiązywać test on-line na stronach INTERIA.PL.

Więcej informacji na temat jubileuszu TVP i Testu znajdziecie w raporcie specjalnym na stronach INTERIA.PL!

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: telewizji