Reklama

Telekamery Tele Tygodnia 2011

Kurzajewski: Trzecia Telekamera!

Maciej Kurzajewski trzeci rok z rzędu otrzymał Telekamerę w kategorii "komentator sportowy". - Jeśli kocha się to, co się robi, a jak kocham, to wtedy można liczyć na takie szczęście - powiedział Maciej Kurzajewski tuż po gali wręczenia Telekamer Tele Tygodnia 2011.

- To jest najpiękniejsza nagroda, jaką można dostać, pracując w telewizji - wyznał dziennikarz w rozmowie z Interia.tv.

Reklama

- Nagrody rozpieszczają, ale staram się o tym nie myśleć. Nagrody na pewno dodają motywacji. Chodzi o to, aby - w moim przypadku - jeszcze lepiej relacjonować to, dzieje się na sportowych arenach. Ja mam szansę to robić dlatego, że Telewizja Polska pokazuje te największe sportowe imprezy.

Popularny komentator sportowy miał tym razem szanse na dwie statuetki - program "Kocham Cię, Polsko!", którego jest gospodarzem był nominowany w kategorii "program rozrywkowy". Kurzajewski nie ukrywa, że ceni sobie zarówno pracę w programach sportowych, jak i rozrywkowych.

- Cieszę się, że mogę doskonalić swój warsztat, czy to w programach rozrywkowych czy w porannym show TVP2 "Pytanie na śniadanie". Trzeba robić coś, co daje nam nowe doświadczenia - dodał. - Jestem urodzonym optymistą. Nie mam złych dni, choć chcę, aby każdy kolejny dzień był lepszy.

Swą trzecią Telekamerę Maciej Kurzajewski odebrał z rąk Włodzimierza Szaranowicza.

- To jest taka kategoria, w której powinniśmy ocierać się o jakąś magię - zapowiedział laureata popularny dziennikarz.

- To zawsze jest wzruszająca chwila. Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głosy. Cieszę się, że to były głosy ważne. W duszy najbardziej czuję się dziennikarzem sportowym i sport jest mi najbliższy - powiedział Maciej Kurzajewski, który zdobył 41% wszystkich głosów.

Maciej Kurzajewski pokonał Przemysława Babiarza (35% głosów) i Mateusza Borka, który uzyskał 15-procentowe poparcie czytelników "Tele Tygodnia". Na Telekamerę szansę także mieli Sergiusz Ryczel i Piotr Sobczyński.

Sprawdź pozostałych laureatów Telekamer!

INTERIA.PL

Reklama