Reklama

Telekamery Tele Tygodnia 2016

Telekamery 2016: Aktor [nominacje]

Wśród nominowanych do Telekamery "Tele Tygodnia" 2016 aktorów znalazło się 5 gwiazd popularnych telewizyjnych seriali. Głosować można do 4 lutego 2016, laureata poznamy 22 lutego.

To był owocny sezon dla Wojciecha Zielińskiego. Aktor wcielił się w rolę policjanta Wojciecha Kielaka w serialu TVP2 "Prokurator", zagrał również komisarza Tomasza Nowińskiego w drugim sezonie serialu AXN "Zbrodnia".

- Zawsze chcę być szczery wobec widza i nie ponawiać czegoś, co już zobaczył. Mam nadzieję, że nie będą się zastanawiać: "Zaraz, to który my oglądamy serial?". Jak widzowie poczują, że bohaterowie są tacy sami, to przepraszam, starałem się być inny - akrot tłumaczył się na zapas w rozmowie z agencja informacyjna Newseria Lifestyle.

Reklama

Telekamery 2016: Głosuj i zdobywaj nagrody!

Wojciecha Błacha oglądaliśmy w minionym roku w serialu Polsatu "Skazane". Wcielił się w nim w postać Arka, życiowego partnera Oli (Olga Bołądź), który bierze na siebie winę za popełnione przez nią przestępstwa.

- Powiedzenie więźniów: "Ale ja za niewinność siedzę" w przypadku mojej postaci jest prawie prawdziwe. Jest to dość ciekawa postać, która bierze nieswoją winę na siebie. Z drugiej strony robi to dla własnego dziecka - zdradził aktor.

- Poprzeczka w tym serialu została podniesiona dość wysoko, a wszystko dlatego, że gra w nim tak dużo dobrych aktorów - Błąch komplementował kolegów i koleżanki z planu. - Jakbym to zobaczył, nie grając w tym, to powiedziałbym: "Ojej, chciałbym z nimi zagrać".

Telekamery 2016: Głosuj i zdobywaj nagrody!

Cezarego Pazurę mogliśmy w 2015 roku oglądać na antenie TVN-u w serialu "Aż po sufit!", w którym ekranowe małżeństwo stworzył z Edytą Olszówką.

- Andrzej jest przedsiębiorczym elektrykiem, ale to nie kariera i pieniądze są dla niego najważniejsze. Liczy się dobro najbliższych. Wychowany w rodzinie zastępczej, marzył o zbudowaniu ciepłego bezpiecznego gniazda. To marzenie zrealizował u boku Joanny - tak aktor opisywał swojego bohatera w rozmowie z "Tele Tygodniem".

Na potrzeby roli aktor zapuścił brodę. - Dopomógł los, bo na zdjęcia próbne poszedłem nieogolony. - Czy ma pan zobowiązania "brodowe"? - zapytano. Wyjaśniłem, że to mój sposób na odejście od wizerunku wiecznego wesołka, a produkcja uznała, że ta broda będzie doskonale pasować do postaci statecznego ojca i głowy rodziny - wyznał Pazura. 

Telekamery 2016: Głosuj i zdobywaj nagrody!

W mijającym roku telewizyjna widownia oglądała Michała Żebrowskiego tylko w serialu "Na dobre i na złe", w którym aktor od kilku sezonów z powodzeniem wciela się w postać profesora Andrzeja Falkowicza.

Fani "Na dobre i na złe" wyrażali obawę, że aktor odejdzie. On uspokaja ich, powtarzając, jak bardzo lubi Leśną Górę, skalpel i "tego wrednego Falka".

Przypomnijmy, że Żebrowski jest ubiegłorocznym laureatem Telekamery "Tele Tygodnia".

Telekamery 2016: Głosuj i zdobywaj nagrody! 

Sandomierz nie byłby tak bezpieczny, gdyby nie inspektor Możejko! Choć to sympatyczny facet, nie lubi, gdy ojciec Mateusz za niego rozwiązuje kryminalne zagadki. Grający Możejkę Piotr Polk dodaje mu tyle uroku, że dziś każdy chciałby się z nim przyjaźnić.

Poza występem w "Ojcu Mateuszu" Piotra Polka mogliśmy jeszcze oglądać w jednym odcinku "Prawa Agaty", internetowym serialu "Web Therapy" oraz w kolejnej produkcji TVN-u "Nie rób scen".

Telekamery 2016: Głosuj i zdobywaj nagrody! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Telekamery 2016