Reklama

Reklama

"Taniec z Gwiazdami": Kaczorowska i Smykiewicz za kulisami

Oto chwila prawdy przed Agnieszką Kaczorowską i Antkiem Smykiewiczem. W piątek obejrzymy tę parę w pierwszym odcinku nowego sezonu "Tańca z gwiazdami". Jak wyglądają kulisy ich przygotowań do programu?

Jak daleko zajdą w tej edycji Antek Smykiewicz i Agnieszka Kaczorowska?

Ona, Agnieszka Kaczorowska, jest tancerką najwyższej klasy w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Od 2014 r. jest trenerką w polsatowskim show "Dancing with the Stars. Tańcu z Gwiazdami". Z aktorem Krzysztofem Wieszczkiem wygrała trzecią edycją programu. Karierę taneczną łączy z pracą aktorki. Od 1999 r. wciela się w Bożenkę w serialu "Klan".

On, Antek Smykiewicz, jest piosenkarzem. W 2011 r. dotarł do finału "The Voice of Poland". Trzy lata później uczestniczył w innym telewizyjnym talent show - "Must be the Music", gdzie zakończył rywalizację na etapie półfinału. Jak dotąd jego największym przebojem jest piosenka "Pomimo burz". W kwestii wieku Antka i Agnieszkę dzieli pięć lat.

Reklama

"Poznaliśmy się z Antkiem na parkiecie 4. edycji 'Tańca z Gwiazdami', w której tańczyłam z Łukaszem Kadziewiczem. Antek dla nas śpiewał. Odwiedził nas na sali. Pamiętam, że podśmiewywał się z nas: 'Ale wy jesteście zmęczeni, jak wy wyglądacie!'. To już był 9., 10. odcinek tamtej edycji, więc mieliśmy prawo być wykończeni" - wspomina Agnieszka w rozmowie z PAP Life.

Po kilku tygodniach przygotowań do ósmej edycji "Tańca z Gwiazdami" Smykiewicz już wie, że udział w tym programie to poniekąd krew, pot i łzy. "Przede wszystkim nabrałem wielkiego szacunku do tancerzy, bo wiem, jak trudna jest to praca. Teraz rozumiem doskonale, z czym się taniec wiąże, z jak wieloma wyrzeczeniami i kontuzjami, z jakim ogromem pracy" - mówi. "Już miałem nastawiany bark, kręgosłup, łatane kolana" - wymienia listę kontuzji, których nabawił się w trakcie treningów.

Wcześniej Antek nie miał większej styczności z tańcem. Zaliczył raptem dwie lekcje na kursie tanecznym. Jest nad czym pracować. "Mam problem z koordynacją głowa-noga, głowa-ręka" - przyznaje. Jak mówi Agnieszka: "Pamiętam jego pierwsze kroki na parkiecie. Nie sądziłam wówczas, że zatańczymy dobrze. A dziś patrzę w przyszłość z optymizmem".

Jest jeszcze jeden problem - Antek jest wielkim gadułą. "Aga ma ze mną naprawdę ciężkie życie. Walczy z tym, żebym przestał gadać i wziął się za robotę" - śmieje się Antek. "Codziennie ćwiczymy po kilka godzin - cztery, pięć, sześć, różnie. Czasami sobie dzielimy to na dwa treningi. Ponieważ wtedy jest to bardziej efektywne, ze względu na to, że koncentracja może zostać odbudowana w przerwie w ciągu dnia" - opowiada Kaczorowska.

Antek nie spodziewał się, że przed treningami trzeba zadbać o konserwację butów. Szczotkuje podeszwy specjalnym drapakiem. Na tym, który pożyczyła mu Agnieszka, widnieje podpis "Kaczor". Gdy pierwszy raz Antek zobaczył buty, w których ma tańczyć, złapał się za głowę. Dziwił się: "Jak chodzić na tak wysokich obcasach?".

Chwila prawdy przed Agnieszką Kaczorowską i Antkiem Smykiewiczem wybije w piątek, 2 marca, o godz. 20:05. Wtedy startuje pierwszy odcinek ósmej edycji "Dancing with the stars. Tańca z gwiazdami".

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Taniec z Gwiazdami 8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje