Reklama

Taniec z Gwiazdami 2014 - Jesień

Anna Wyszkoni: W każdym tańcu odkrywam siebie na nowo

"Taniec na pewno nie zniknie z mojego życia" - zapewnia Anna Wyszkoni. Choć jako nastolatka Wyszkoni trenowała taniec nowoczesny, długo trzeba było ją namawiać, aby na scenie jej atrybutem były buty do tańca, a nie mikrofon.

Dlaczego długo trzeba było cię namawiać do występu w "Tańcu z Gwiazdami"?

Reklama

Anna Wyszkoni: - Dopiero teraz poczułam, że jest to moment, kiedy chcę to zrobić. I jestem do tego w pełni przekonana. Wcześniej nie czułam takiej potrzeby, może nie byłam na to gotowa. Teraz zdecydowałam, że chcę wrócić do tańca. Mówię wrócić, bo jako nastolatka trenowałam taniec nowoczesny. Nie spodziewałam się, że ten program będzie mi dostarczał tylu emocji.

Wielu unika tej tanecznej rywalizacji z obawy przed ośmieszeniem.

- Sądzę, że trzeba się skoncentrować na tym, aby dobrze się bawić i próbować wyciągnąć z tego coś dla siebie. Ćwiczę bardzo intensywnie, bo chcę się czegoś nowego nauczyć, aby jak najwięcej informacji zostało w mojej głowie. Teraz już wiem, że na pewno nie pozwolę na to, aby taniec zniknął z mojego życia. Oczywiście nie zawodowo, ale chciałabym kontynuować przygodę z tańcem.

Masz jakieś taneczne marzenie - ogniste tango, ponętna rumba, które ten program może spełnić?

- Każdy taniec jest na swój sposób piękny. Jedne są trudniejsze, są takie, których nauka przychodzi mi z większą łatwością. Pierwszym tańcem, który zaprezentuję będzie salsa, która wymaga bardzo dobrej kondycji. Więc poza nauką kroków, choreografii muszę przygotowywać się również kondycyjnie do występu. W każdym tańcu odkrywam siebie na nowo i inaczej na siebie patrzę. Ale jeśli chodzi o marzenia, to chciałabym zatańczyć tzw. freestyle, taniec, który jest stworzony na finałowy występ i jest przygotowywany według własnego pomysłu.

Chciałabyś ułożyć taką choreografię?

- Jeśli uda się nam dojść aż tak daleko, to na pewno chciałabym mieć swój udział w opracowaniu takiej choreografii. Muszę przyznać, że wraz z ilością przyswajanej wiedzy, coraz częściej się wtrącam do układów, na co Janek mi rzadko pozwala. Z korzyścią dla nas obojga, on na pewno zna się na tym lepiej ode mnie.

------------------------------------------------

Anna Wyszkoni - polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. W latach 1996-2010 występowała w zespole Łzy.

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ania Wyszkoni | życia | tańce | Anna Wyszkoni | Taniec z gwiazdami