Reklama

Oscary 2008

Zdrada w "Barwach szczęścia"?

Gorycz zdrady i ciężar odpowiedzialności za rodzinę. Marta (Katarzyna Zielińska) już poznała jedno i drugie. Czy ma znowu przez to wszystko przechodzić? I czy wystarczy jej sił, żeby jeszcze raz wybaczyć Piotrowi?

Można przeoczyć jeden drobiazg: nagłe roztargnienie męża, zmianę jakiegoś jego przyzwyczajenia czy tajemniczy telefon. Gdy jest ich więcej, muszą zaniepokoić, zwłaszcza osobę tak spostrzegawczą jak Marta. W najbliższych odcinkach zobaczymy ją w bardzo trudnej sytuacji.

"Kobiety mają taką intuicję, że natychmiast wyczuwają, jeżeli coś się dzieje nie tak" - twierdzi Katarzyna Zielińska.

"Pewne szczegóły, na które mężczyźni nie zwracają uwagi, są dla nich jak sygnał alarmowy. Marta wyczuje, że jest okłamywana. A przecież robi wszystko dla rodziny. Poświęca się dla męża i wyjeżdża do Londynu, próbując przy tym pilnować swojej pracy, co jest bardzo stresujące. W końcu usłyszy od wydawcy, że musi coś wybrać. Albo zajmie się pismem, albo życiem rodzinnym" - dodaje aktorka.

Reklama

Kiedy Piotr (Piotr Jankowski) przyjedzie do Polski na szkolenie, zaskoczy Martę swoją niespodziewaną dbałością o formę i dietę. I zupełnie zmieni stanowisko w sprawie pracy żony. Poprzednio długo przekonywał ją, że pogoń za karierą nie ma sensu. A teraz powie, że powinna walczyć o pismo i swoje stanowisko. Czyżby nie chciał, żeby Marta zamieszkała z nim w Londynie?

Podejrzeń będzie coraz więcej. Marta odkryje zamówienie na bransoletkę. Może to dla niej na urodziny? Ale dostanie w prezencie perfumy... Piotr jednak będzie miał dla niej gotowe wyjaśnienie.

"On jest sprytny i wszystko potrafi przekonująco wytłumaczyć żonie" - mówi Zielińska.

I dodaje: "Są kwiaty i czułe słowa. A Marta daje się na to złapać. To nie wynika jednak z naiwności, ona po prostu chce za wszelką cenę ratować małżeństwo. Wierzy, że nawet to, co się stłukło, złamało, uda się skleić. Ale nie wiadomo, czy jej determinacja wystarczy. Sama uważam, że jeżeli kobiecie zależy na związku, powinna próbować go ocalić. Na niejedno potrafię przymknąć oko, ale wszystko ma swoje granice. Bywają rany, które zawsze zostają w świadomości. Przychodzi chwila, gdy trzeba podjąć trudne decyzje".

Czy Marta odkryje dowody zdrady Piotra, a jeśli tak, to jak na nie zareaguje?

Będziemy się mogli o tym przekonać już w najbliższych odcinkach "Barw szczęścia".

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"