Reklama

Oscary 2008

Zając woli być niegrzeczna

Aneta Zając już od pięciu lat wciela się w rolę Marii Radosz - pierwszoplanowej bohaterki serialu "Pierwsza miłość". - Chciałabym, żeby Marysia była bardziej niegrzeczna - wyznała aktorka podczas jubileuszu 1000. odcinka produkcji Polsatu.

Aktorka bardzo ciepło wspomina swój pierwszy dzień na planie. Było to dla niej niezwykle stresujące, ale i cenne doświadczenie.

Reklama

- Pierwszy dzień odbywał się na Akademii Medycznej, a pierwszą scenę grałam z panią Joanną Kurowską, więc tym bardziej byłam zestresowana. Mimo to, ten dzień wspominam jako coś magicznego - coś, co nigdy się już nie powtórzy - opowiada aktorka w rozmowie z INTERIA.TV.

Dla Anety dużym wyzwaniem było wczucie się w emocje i sposób myślenia swojej bohaterki.

- Na początku nie wierzyłam nawet, że mam zagrać tę rolę. Byłam w szoku. Potem zrozumiałam, że to skromna i prosta dziewczyna z ambicjami; że nie zależy jej tylko na forsie i ciuchach - wyznaje Zając.

Od tego momentu minęło już sporo czasu. W czasie kręcenia serialu Aneta dorastała wraz z Marysią. - Moja postać jest teraz dużo dojrzalsza. Minęło 5 lat, stała się kobietą - ma dom i męża.

Gra na planie nie należy do najłatwiejszych zajęć. Szczególne ciężko jest wtedy, kiedy ma się problemy ze zrozumieniem granej postaci. Identyfikacja ze swoją rolą sprawiała czasem Anecie duże trudności.

- Jestem bardziej szalona niż Marysia i trochę bardziej niegrzeczna. Podobną mamy natomiast wrażliwość na ludzką krzywdę - mówi aktorka.

Jak Aneta wspomina pierwszy dzień nagraniowy? Co myśli o swojej bohaterce? I jak potoczą się jej serialowe losy?

Od pewnego czasu Aneta jest zaręczona ze swoim serialowym partnerem, Mikołajem Krawczykiem, który odtwarza tam rolę Pawła Krzyżanowskiego.

- Taki związek pomaga na planie, bo się bardzo dobrze znamy, przewidujemy swoje reakcje, dzięki temu łatwiej jest grać i rozmawiać - wyznaje Aneta.

Aktorka nie ma żadnego wpływu na rozwój swojej postaci - to w końcu zadanie scenarzystów. Chętnie jednak zmieniłaby w niej kilka rzeczy. - Chciałabym, żeby Marysia była bardziej niegrzeczna. Widzowie polubili ją za to, ze jest ciepła i dobra, ale nikt nie jest nieskazitelny. Czekam z niecierpliwością na małe ryski na tej postaci - mówi na zakończenie artystka.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Aneta Zając | aneta | zajecia | zajęcie | Niegrzeczni | pierwszy dzień | aktorka | zając