Reklama

Oscary 2008

W "Klanie" jak w domu

Kazimiera Utrata dziesięć lat temu pojawiła się na planie "Klanu". - Traktuję to miejsce prawie jak drugi dom - mówi .

Jej bohaterka w serialu mówi ze wschodnim akcentem, ale błędne są podejrzenia, że aktorka ma korzenie w tej części Europy.

Reklama

- Takie umiejętności są wliczone w zawód aktora. Gdy wchodzę na plan 'Klanu', to automatycznie przestawiam się na wschodni akcent i charakterystyczne zmiękczenia pani Stanisławy. Lubię grać z różnymi akcentami. Do tego potrzebny jest bardzo dobry słuch. Jeśli już się wybierze odpowiedni akcent i manierę mówienia, to musi być w tym dużo konsekwencji. Widzowie twierdzą, że wychodzi mi to przekonująco - opowiada.

- Ostatnio znów oglądałam 'Kochaj albo rzuć', gdzie grałam Amerykankę polskiego pochodzenia. Przypomniałam sobie, jak dużo musiałam się tam nagimnastykować, by nadać naszemu językowi naturalne zachodnie brzmienie - dodaje.

Utrata przyznaje, że w życiu codziennym często spotyka się z wyrazami sympatii. Widzowie po prostu bardzo lubią jej postać.

- Mam ulubiony targ, na którym robię zakupy. Wyglądam tam bardzo codziennie, jednak panie sprzedawczynie mnie rozpoznają. Często słyszę, że miło mnie zobaczyć 'na życie' - jak one to mówią.

Artystka twierdzi też, że spełnia się nie tylko jako aktorka, ale także między innymi jako babcia.

- Jestem bardzo rodzinna, ale tak się złożyło, że dzieci i wnuki mam za granicą. Lubię domową krzątaninę, więc gdyby byli na miejscu, to pewnie dużo czasu spędzałabym z nimi - przekonuje.

Zdradza też, ze ostatni raz z wnukami widziała się na Boże Narodzenie.

- Oczywiście zabrałam z sobą dwie duże torby prezentów, bo jestem taką typową rozpieszczającą babcią. Dwóch wnuków jest już dorosłymi ludźmi, a najmłodszy to nastolatek. Teraz to najczęściej wożę kilogramami kabanosy, no i nie wiem, czy mogę się przyznać, ale dostaję też zawsze zamówienie na żubrówkę - podsumowuje.

Z Kazimierą Utratą rozmawiała Ewa Pokrywa.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Chcesz obejrzeć swój ulubiony serial, film, teleturniej? Sprawdź nasz program telewizyjny - mamy na liście ponad 200 stacji!

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: „Klan” | 'Klan' | "Klan" | Kazimiera Utrata | serial | Klan