Reklama

Oscary 2008

To będzie kolejny serialowy hit

"Dom nad rozlewiskiem" to opowieść o Małgosi, kobiecie, która traci pracę, miłość i wiarę we własne siły. Gdy próby znalezienia nowej posady nie przynoszą rezultatów, bohaterka decyduje się na radykalny krok. Opuszcza stolicę i odwiedza mieszkającą na Mazurach matkę. Ale czy w nowym środowisku uda jej się odzyskać spokój i rozpocząć nowe życie?

Wielbiciele bestsellerowej powieści Małgorzaty Kalicińskiej "Dom nad rozlewiskiem" czekali na tę chwilę bardzo długo. Już 4. października na antenie TVP 1 pierwszy odcinek wzorowanego na książce serialu, opowiadającego historię życia kobiety, która musiała bardzo dużo stracić, aby naprawdę zacząć żyć.

Reklama

Małgorzata (Joanna Brodzik) ma pieniądze, luksusowy samochód, kilka kart kredytowych, ukochanego męża (Piotr Grabowski), który spełnia wszystkie jej zachcianki i szefa (Paweł Deląg), który jak dotąd nigdy nie pomijał jej przy żadnym awansie. Kobieta kocha służbowe podróże i ekstrawaganckie imprezy wśród ludzi biznesu. Po jednym z takich przyjęć dowiaduje się jednak, że powinna poszukać sobie nowej pracy, gdyż na tą, jest już za stara.

"40 lat to u nas niedopuszczalne" - powie szef firmy reklamowej, w której pracuje.

Dla bohaterki okaże się to jednak zbawienne, bo od tego momentu zacznie się jej nowe życie...

W "Domu nad rozlewiskiem" obok Brodzik wystąpują: Małgorzata Braunek, która wcieli się w Barbarę, mamę Małgosi, Piotr Grabowski jako Konrad - mąż głównej bohaterki oraz Ewa Bakalarska w roli jego kochanki. Olga Frycz zagra córkę Gosi, a Antek Królikowski jej chłopaka, czarującego Kubę. W roli teściowej Małgorzaty zobaczymy Zofię Kucówną.

W serialu pojawi się też dwójka nowych bohaterów, nie występujących w powieści Kalicińskiej.

"Będzie to kobieta Wiktora, śpiewaczka operowa i matka autystycznego dziecka, w którą wcieli się mezzosopranistka Alicja Węgorzewska. Druga postać to organista Maciej, który organizuje chór. Jest to osoba scalająca całą społeczność wiejską" - wyznaje producentka serialu Katarzyna Kalicińska-Goczał.

Pierwszy sezon "Domu nad rozlewiskiem" to 13 odcinków, w których nie zabraknie silnych wzruszeń, nieoczekiwanych zwrotów akcji, łez radości i oczywiście mazurskich plenerów.

Małgorzata Kalicińska napisała już dwie kolejne powieści ("Powroty nad rozlewiskiem", "Miłość nad rozlewiskiem"). Czy doczekamy się także ich ekranizacji?

"Ten pomysł bardzo mi się podoba, ale odpowiedzi na to pytanie niestety nie znam" - przyznaje Joanna Brodzik.

Pierwszy odcinek "Domu nad rozlewiskiem" już w niedzielę, 4 października, o 20:15 na TVP1.

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"

Tele Tydzień

Reklama