Reklama

Oscary 2008

"Tancerze": O krok od kariery

W serialu "Tancerze", obok znanych i lubianych aktorów, występuje też grupa wszechstronnie utalentowanej młodzieży. Przed emisją pierwszego odcinka mało kto o nich słyszał. Teraz mają już coraz liczniejsze grono zagorzałych fanów...

Zostali wybrani podczas bardzo szczegółowego, wieloetapowego castingu. Przez kilka miesięcy Barbara Borkała i Bruce Parramore, odpowiedzialni za reżyserię serialu, przyglądali się setkom kandydatów. Wskazali najlepszych. Dorota Czaja (Sylwia), Natalia Lesz (Inga), Karolina Szymańska (Dorota), Leszek Stanek (Kuba), Kamil Czarnecki (Robert) i Sebastian Fabijański (Piotr), którzy grają uczniów "Akademii Heleny Nałęcz-Gonzales", mają świetną prezencję, dryg do aktorstwa i nienaganną dykcję, a na parkiecie czują się jak ryby w wodzie.

Reklama

Elita parkietu

Ich bohaterowie są studentami elitarnej szkoły sztuk scenicznych, gdzie dostają się tylko najzdolniejsi. Pod okiem fachowców szlifują umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie, by w przyszłości stać się gwiazdami. Na drodze ku sławie czeka ich dużo zakrętów. Doświadczą wzlotów i upadków. Będą się zakochiwać, płakać, cieszyć i przeżywać chwilowe załamania.

Przyszłość młodych aktorów, którzy się w nich wcielają, jest zdecydowanie bardziej przejrzysta. Przed nimi kariera stoi otworem, a na horyzoncie nie widać żadnych przeszkód.

- Do serialu dostałam się przez przypadek - mówi Dorota Czaja, która gra Sylwię. - Przyjechałam na kilka dni do Polski i poszłam na casting. Przeszłam do kolejnego etapu i ostatecznie znalazłam się w obsadzie. Nie wahałam się nawet chwili i wróciłam do kraju, bo to dla mnie wielka szansa.

Co jest ważniejsze?

Śliczna modelka, II wicemiss Polonia 1999, dla roli w "Tancerzach" zrezygnowała z kariery we Francji, gdzie chodziła na wybiegach i występowała jako solistka w legendarnym paryskim kabarecie Lido!

Z kolei Natalia Lesz znana jest przede wszystkim z VIII edycji "Tańca z gwiazdami". W "Tancerzach" wciela się w postać Ingi. Jak sama przyznaje, na czas zdjęć do serialu zawiesiła karierę muzyczną.

- Rola w "Tancerzach" to dla mnie przygoda i kolejne doświadczenie życiowe - opowiada piosenkarka. - Nie jest to moje pierwsze spotkanie z aktorstwem. Ukończyłam szkołę teatralną (Tisch School Of The Arts w Nowym Jorku - przyp. red.), o czym mało kto wie. Po prostu zajęłam się w życiu czymś innym.

Tak zaczynali...

Kamil Czarnecki, czyli serialowy Robert, to typowy szkolny czarny charakter. Nie każdy wie, że był on finalistą trzeciej edycji "You Can Dance", a wcześniej występował m. in. w teatrze Buffo i paryskim Moulin Rouge. Karolina Szymańska (Dorota) grała m. in. w serialu "Marzenia do spełnienia", a Leszek Stanek (Kuba) od najmłodszych lat trenuje taniec. Najczęściej można go zobaczyć na deskach śląskich teatrów muzycznych, gdzie z powodzeniem występuje, natomiast Sebastian Fabijański (Piotr) jest absolwentem jednej ze szkół aktorskich.

Rodzą się gwiazdy

Na antenę TVP 2 trafiło dopiero kilka odcinków "Tancerzy", a o serialowych studentach "Akademii Heleny Nałęcz-Gonzales" jest już bardzo głośno. Rozpisują się o nich gazety, a na forach internetowych aż wrze od pochwał pod ich adresem. Coraz więcej osób rozważa rozpoczęcie podobnej do nich kariery. Wygląda więc na to, że na naszych oczach rodzą się gwiazdy...

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kto | tancerz | Tancerze