Reklama

Oscary 2008

Takiego serialu jeszcze nie było

Przyjaźń, miłość, problemy z mężczyznami i kłopoty w pracy. Seks, odważny humor oraz... łzy wzruszenia. Tak życia młodych kobiet jeszcze w Polsce nie pokazywano. "Klub szalonych dziewic" już od 2 marca w telewizji TVN.

Magda (Anna Dereszowska), Karolina (Anna Przybylska), Daria (Dominika Łakomska) i Joanna (Monika Buchowiec) znają się od 15 lat, wiedzą o sobie wszystko i zawsze mogą na siebie liczyć. Teraz są 30-latkami, wydawać by się więc mogło, że ich życie jest poukładane. Nic bardziej mylnego....

Reklama

Magda jest dziennikarką z szansami na awans, bardziej jednak zależy jej na dziecku. Niespodziewanie związek z Janem (Jacek Poniedziałek), który jest także jej szefem zaczyna się sypać. Magda wyprowadza się do przyjaciółki.

Życie Karoliny także dalekie jest od ideału. Właśnie dowiedziała się, że jest w ciąży, a ojcem dziecka jest dużo młodszy od niej Mikołaj (Kuba Wesołowski), z którym spędziła... trzy noce.

Daria jest szczęśliwą matką i żoną Pawła (Adam Woronowicz), jednak kiedy mąż postanowi przeprowadzić się z całą rodziną do Łomży, jej małżeństwo zawiśnie na włosku.

Z kolei Joanna jest wziętą panią mecenas i to praca jest dla niej najważniejsza. Twierdzi, że nie wierzy w miłość, bo po co, skoro i bez związku można mieć fajny seks. Wszystko zmieni się, kiedy pozna Marka (Szymon Bobrowski). Niestety, przez jej chorobliwą zazdrość ich związek będzie bardzo trudny.

Dziewczyny spotykają się w pubie "Stołówka", gdzie popijając ulubionego drinka - Szaloną Dziewicę - rozmawiają o swoich problemach, facetach, seksie.

Casting na aktorki, które grają główne role trwał kilka miesięcy. Twórcom zależało bowiem, aby cała czwórka była bardzo naturalna i uzupełniała się. W końcu w serialu dziewczyny znają się od 15 lat i rozumieją bez słowa. Okazało się, że panie szybko nawiązały wspólny język.

"Największym, a jednocześnie najmilszym zaskoczeniem było dla nas to, że już podczas pierwszych zdjęć, między dziewczynami pojawiło się coś, co jest treścią KSD, czyli prawdziwa babska przyjaźń" - mówią twórcy serialu.

Siłą produkcji na pewno są żywe, a czasem nawet bardzo pikantne dialogi. W scenach, w których wszystkie cztery bohaterki są razem, reżyser często dawał aktorkom wolną rękę. Mogły zwyczajnie rozmawiać, śmiać się, czasem nawet nie wiedziały, że są filmowane. Dzięki temu dialogi są bardzo naturalne, iskrzą humorem i są pełne celnych ripost.

Okazuje się, że najwięcej pomysłów miała zawsze Anna Przybylska.

"Ona jest prawdziwym wulkanem energii" - mówi Monika Buchowiec.

Nie byłoby serialu o kobietach bez ich mężczyzn. Każdy z nich jest inny i każdy nieźle namiesza w życiu głównych bohaterek.

Szymon Bobrowski śmiał się, że jego Marek ma ognisty temperament.

"Już w drugim odcinku wywalimy z serialową Joanną drzwi razem z futryną" - zdradza.

W serialu zobaczymy także Annę Nowak- Ibisz. Zagra ona Edytę, właścicielkę "Stołówki". Aleksandra Nieśpielak wystąpi zaś w roli zaborczej redaktor naczelnej, która będzie chciała usidlić Jana.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych serialach i podyskutować o nich, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl.

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień".

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: seks | Anna Przybylska | klub | przyjaźń | miłość | magda | Nie