Reklama

Oscary 2008

Szminka w wielkim mieście

Już od 23 listopada na antenie TVP1 pojawi się nowy serial - "Szminka w wielkim mieście" ("Lipstick Jungle"). To kolejna telewizyjna ekranizacja powieści Candace Bushnell - autorki "Seksu w wielkim mieście".

I tym razem akcja rozgrywa się w Nowym Jorku, ulubionym mieście pisarki, w którym mieszka od wielu lat, i które poznała od podszewki. Z Nowym Jorkiem bardzo związane są również bohaterki jej książki i serialu, kobiety sukcesu: Wendy, Victory i Nico. Każda z nich znalazła się właśnie na liście "50 najbardziej wpływowych kobiet". Wendy Healy jest producentką w wytwórni filmowej Parador Pictures, Nico Reilly - redaktorką naczelną "Bonfire Magazine", a Victory Ford - znaną projektantką mody.

Reklama

Trzy bohaterki serialu poznajemy podczas ekskluzywnego pokazu kolekcji sukien zaprojektowanych przez Victory. Na tak wielkiej uroczystości nie mogło zabraknąć jej najlepszych przyjaciółek - Wendy i Nico - które zajmują miejsca w pierwszym rzędzie, dzielnie jej sekundując. Najnowsza kolekcja projektantki zostaje przyjęta z ogromnym aplauzem, ale nazajutrz w jednej z gazet ukazuje się jej miażdżąca krytyka, co kompletnie załamuje Victory. Wendy i Nico pocieszają przyjaciółkę w jej apartamencie i zachęcają, żeby się nie poddawała.

W obsadzie serialu w reżyserii Gary'ego Winicka znaleźli się m.in. Julian Sands, Kim Raver, David Alan Basche, Lindsay Price, Paul Blackthorne i Brooke Shields.

Reżyserem polskiej wersji jest Andrzej Chajewski.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: szminki | nowy serial | szminka