Reklama

Oscary 2008

Szejbal w szpilkach na Giewoncie

Zakończyły się zdjęcia do nowego serialu komediowo-obyczajowego "Szpilki na Giewoncie", w reżyserii Roberta Wichrowskiego. Główną bohaterkę, 29-letnia Ewę pochodzącą z Warszawy, gra Magda Schejbal.

"Bardzo ludzkie ma to oblicze, co stworzyliśmy. Ewka, choć na pozór oczywista, to w środku gotują się w niej emocje. To dziewczyna na rozdrożu. Przecież my też, gdy coś nam się wali, uciekamy jak nie do mamy, to na Ibizę. Na trzynaście odcinków, w dwunastu grałam w szpilkach. Tylko raz miałam na nogach buty do chodzenia po górach i byłam szczęśliwa! A ze szpilkami pożegnałyśmy się, uściskałyśmy i wróciłam do swoich ulubionych butów. Każdy bankiet spędzam jednak na szpilkach. Celebruję ubraniem ważne okazje" - opowiada Magda Schejbal.

Reklama

Zdjęcia do "Szpilek na Giewoncie" realizowano w Warszawie i Zakopane. W serialu zagrała m.in. Iza Kuna, która wciela się w postać Elizy, naczelnej zakopiańskiego dodatku magazynu "Tu i teraz". Jej bohaterka to babka z charakterem.

"Ostre charaktery zawsze mają pod skórą ukryte ciekawe rzeczy, a taka jest Eliza, którą gram" - mówi Iza Kuna.

Niemniej barwnie zapowiadają się kreacje Piotra Zelta, Wojtka Błacha, Anity Jańci, Ilony Ostrowskiej, Joanny Kulig, Katarzyny Gniewkowskiej, Joanny Orleańskiej, Bartłomieja Topy, Krzysztofa Wieszczka, Marcina Rogacewicza czy Małgorzaty Pieczyńskiej.

"Aniela jest fantastyczna. Ma poczucie humoru, ma duże doświadczenie życiowe. Bardzo ją polubiłam, bo naprawdę jest fajną, dobrą duszą. Dla mnie jako aktorki jest dodatkowo interesująca, ponieważ mówi gwarą. Tak się zawzięłam, że pobierałam lekcje u zaprzyjaźnionej góralki, pani Eli. To się tak nie da nauczyć wszystkiego w tydzień czy dwa, dlatego miałam teksty przetłumaczone z ceperskiego na góralski. Dla mnie to było jak nauka nowego języka obcego" - zdradza Małgorzata Pieczyńska.

Główną bohaterką serialu jest 29-letnia Ewa, warszawianka. Dziewczyna pracuje w dziale reklamy ogólnopolskiego dziennika "Tu i teraz". W wyniku intrygi swojego szefa trafia do oddziału firmy w Zakopanem, gdzie poznaje przystojnego GOPR-owca.

"Poziomem ten serial przerasta wszystkie produkcje na każdym szczeblu. Wszystko mamy świetne, a najświetniejszych mamy aktorów" - mówi Maciej Ślesicki, producent.

13-odcinkowa produkcja pojawi się w ramówce Polsatu, jesienią.

AKPA
Dowiedz się więcej na temat: magda | serial

Reklama