Reklama

Oscary 2008

Stockinger królem parkietu

W Szkole Tańca Towarzyskiego "Riviera" na Ursynowie natknęliśmy się niedawno na Tomasza Stockingera, który z zaangażowaniem i pasją doskonalił swe umiejętności taneczne. Czyżby aktor po doświadczeniach w "Tańcu z Gwiazdami" znów zapragnął być królem parkietu? Tak, ale na planie serialu "Klan"!

Grany przez niego doktor Paweł Lubicz od dłuższego już czasu, razem z żoną Krystyną, trenował taniec towarzyski. Ba! Z powodzeniem wzięli nawet udział w konkursie tańca. Niestety, druga lokata w turnieju oraz liczne obowiązki domowe skutecznie zniechęciły małżonkę doktora Lubicza do podejmowania dalszych tanecznych wyzwań. Doktorowi jednak hobby to tak bardzo przypadło do gustu, że postanowił nie rezygnować z tej rozrywki.

Reklama

Aby nadal uprawiać taniec towarzyski, doktor Lubicz nie może być jednak na parkiecie sam. Bo o tym, że do tanga trzeba dwojga, nikogo nie trzeba chyba przekonywać...

Okazało się, że na taneczną partnerkę nie trzeba było długo czekać. - Mój bohater spotkał na kursie tańca nieśmiałą panią o imieniu Łucja, która też chciałaby miło spędzać czas na parkiecie, ale nie może, bo jej mąż jest chory. Scenarzyści sugerują, że ma to być przyjaźń męsko-damska, bez żadnych podtekstów - podkreśla Stockinger.

Choć niektórzy twierdzą, że przyjaźń między kobietą i mężczyzną jest niemożliwa, aktor jest innego zdania: - W życiu wszystko jest możliwe, a co dopiero w filmie!.

Czy żona doktora Lubicza mimo wszystko nie będzie zazdrosna? - Mam nadzieję że trochę będzie. To jej na pewno nie zaszkodzi - kwituje aktor, z nadzieją, że razem ze swoją nową partnerką będą mogli pokazać swoje umiejętności taneczne na ekranie.

Tak się złożyło, że mieliśmy okazję podejrzeć jak para radzi sobie na parkiecie z krokami tanga. Co prawda grana przez Joannę Gajór Łucja jest w serialu początkującą tancerką, jednak prywatnie aktorka już od siedmiu lat doskonali swój taneczny warsztat.

- Kocham taniec, to jedno z moich ulubionych zajęć. Od paru lat razem z mężem chodzimy na zajęcia taneczne do klubu byłych mistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich, Moniki i Ireneusza Sulewskich, na Chłodnej. Równolegle ćwiczymy standard i łacinę. Dzięki temu możemy pokazać rodzinie i znajomym na różnych imprezach nasze umiejętności. Muszę przyznać, że wzbudzamy duży szacunek - przyznaje Joanna Gajór.

Aktorka nie ukrywa, że pierwszego dnia na planie trochę się denerwowała. Za sprawą jednak Tomasza Stockingera łatwo udało się opanować tremę. "To przeuroczy człowiek, bardzo ciepły, pomocny i otwarty. Już pierwszego dnia na planie poczułam się przez niego natychmiast wciągnięta do rodziny" - mówi o swym koledze z planu Gajór.

Do tej samej szkoły co doktor Lubicz uczęszcza też Bożenka, przybrana córka Ryśka i Grażynki Lubiczów. Wątek taneczny to doskonała okazja, aby zaprezentować prawdziwe umiejętności, jakie posiada odtwórczyni roli Bożenki, Agnieszka Kaczorowska - tancerka klasy "S" w tańcach latynoamerykańskich oraz Mistrzyni Świata w tańcach latynoamerykańskich 2010.

Tak się złożyło, że wątek taneczny w serialu splata się z dość niewesołą historią. Bożenka kłóci się właśnie z Kubą (Wojciech Michalak), uczestnikiem zajęć w Szkole Tańca Towarzyskiego, który zaproponował jej udział w castingu do młodzieżowej rewii w Hiszpanii. Okazuje się bowiem, że koleżanka Bożenki, która z podobnej propozycji skorzystała, nieoczekiwanie zaginęła i nie daje znaku życia.

Oba wątki widzowie serialu będą mogli śledzić już w jesiennych odcinkach "Klanu".

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

AKPA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Stockinger | seriale | Doktor | taniec | aktor | Klan | umiejętności | stockinger