Reklama

Oscary 2008

Startuje serial "rodzinka.pl"

Już od środy, 2 marca, w TVP2 będzie się można przekonać, czy Małgorzata Kożuchowska nadaje się na mamę i czy Tomasz Karolak potrafi być kochającym mężem i troskliwym ojcem.

"rodzinka.pl" opowiada historię nietuzinkowej i zabawnej pięcioosobowej rodziny. Na jej czele stoją Natalia i Ludwik Boscy, para po trzydziestce, która poznała się jeszcze na studiach. Wzajemna fascynacja, miłość od pierwszego wejrzenia - tak zaczęło się ich wspólne życie. Dziś są rodzicami trzech chłopców: Tomka, Jakuba i Kacpra. Każdy z nich to indywidualista, z inną pasją, temperamentem i charakterem.

Reklama

- To nie jest proste, ale moja bohaterka stara się zrobić wszystko jak najlepiej. Czasem się myli, nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania, nie zawsze jest konsekwentna, ale bardzo się stara. Opanowanie gromady charakternych i temperamentnych chłopaków, nie jest łatwe. Do tego dochodzi czwarty mężczyzna - mąż, który pracuje w domu, czasem zamyka się w swoim gabinecie, a wszystko zostaje na głowie Natalii - opowiada Kożuchowska.

Bohaterka "rodzinki.pl" to - według aktorki - nowoczesna kobieta.

- Jest wiele kobiet, które po urodzeniu dziecka i po urlopie macierzyńskim, wróciły do pracy i to jeszcze na sam szczyt. Dobrym przykładem jest chociażby mistrzyni w tenisie, Kim Clijsters. Ona wykonała ogromną pracę i wróciła na zawodowe wyżyny. W moim zawodzie też jest to możliwe. Wiele aktorek, które robiły karierę, w pewnym momencie zdecydowało się na dziecko, urodziło je i wróciło do pracy. Wróciły bogatsze o nowe doświadczenia życiowe. Wydaje mi się, że można połączyć obie te rzeczy - zapewnia Kożuchowska.

Aktorka dodaje też, że pracowała już na planie filmowym z dziećmi, więc realizacja "rodzinki.pl" nie jest dla niej nowością.

- Jestem przyzwyczajona do pracy z dziećmi. Pracowałam z nimi już na początku mojej drogi zawodowej. Zadebiutowałam w filmie fabularnym 'Ptaszka', w którym grałam z trójką dzieci. Sama mam dwie młodsze siostry, którymi się opiekowałam i brałam udział w ich wychowywaniu. Oczywiście na planie nie jest łatwo, ponieważ to nie są zawodowi aktorzy, ale są niezwykle utalentowani, mają otwartość, która uwiarygodnia scenariusz. Myślę, że w 'Rodzince.pl' mieliśmy ogromne szczęście do dzieciaków. Oni są wyśmienici i już niebawem wszyscy się o tym przekonają - zapowiada Kożuchowska.

"rodzinka.pl" to sitcom realizowany jak film fabularny - zapewnia natomiast Tomasz Karolak.

- Jestem potwornie zmęczony. Dawno nie grałem w serialu, bo od '39 i pół' minęły prawie dwa lata. To jest strasznie ciężka praca i czuję ulgę, że już kończymy zdjęcia. Jestem po tym serialu całkowicie wyżęty, jak przez wyżymaczkę. Warunki i krótki czas, całkowicie nas zmiażdżyły. Ale wiem, że było warto. Oglądając efekty tej pracy, jestem bardzo zadowolony. Myślę, że to będzie hit - prognozuje aktor.

Karolak zwraca uwagę na świetny scenariusz, "który jest przemyślany i genialnie napisany".

- Jak aktor ma co grać, ma dobry tekst, to zawsze się to układa w jakąś całość. Myślę, że nie mamy się czego wstydzić - mówi Karolak.

- Małgosia Kożuchowska jest rewelacyjna. To jest kompletnie inna rola w jej karierze. Małgosia to jedna z takich partnerek, z którymi pracuje się z przyjemnością - dodaje aktor.

Największym wyzwaniem była dla artysty praca z dziećmi.

- Ciężko było grać z dziećmi. To są największe na świecie łobuzy i bandziory! (śmiech). Mają energię nie do powstrzymania, która albo ciągnie się w nieskończoność, albo szybko się wypala. Bywało tak, że mieliśmy po około 20 dubli jednego ujęcia, a było też tak, że robiliśmy coś bardzo szybko. Ale mimo wszystko chłopaki są świetne - przekonuje Karolak.

Na koniec aktor stara się umieścić swoją nową produkcję w konkretnym gatunku.

- Ten serial to komedia z walorem edukacyjnym. Jest tak świetnie napisany, że powinniśmy się tylko uczyć od Kanadyjczyków i Amerykanów. To jest tragikomedia. Najbardziej lubię, kiedy ludzie oglądając film, czy serial, śmieją i zaraz wzruszają - kończy Karolak.

"rodzinka.pl" emitowana będzie w Dwójce w każdą środę o godz. 20:45.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Chcesz obejrzeć swój ulubiony serial, film, teleturniej? Sprawdź nasz program telewizyjny - mamy na liście ponad 200 stacji!

INTERIA.PL

Reklama