Reklama

Oscary 2008

Serialowy rekord Polski?

W przyszłym roku"Klan", który istnieje już na antenie TVP1 trzynaście lat, świętować będzie swój dwutysięczny odcinek! Do rekordu "Mody na sukces" jeszcze daleko, ale serialowy rekord Polski z pewnością zostanie pobity.

W położonej nad Wisłą Restauracji "Neptun" odbyła się konferencja prasowa poświęcona nowej, jesiennej, odsłonie "Klanu". W miejscu tym ekipa serialu przebywa dość często, ponieważ właśnie tu ma swą restaurację serialowa Monika Ross, czyli Izabela Trojanowska.

Reklama

Wczoraj w tym nadwiślańskim zakątku pojawiła się cała plejada "klanowych" aktorów: Barbara Bursztynowicz, Andrzej Grabarczyk, Joanna Żółkowska, Paulina Holtz, Piotr Cyrwus, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Izabela Trojanowska, Tomasz Stockinger, Jacek Borkowski, Agnieszka Kaczorowska, Justyna Sieńczyłło, Kaja Paschalska, Tomasz Bednarek, Jan Piechociński, Laura Łącz, Maria Niklińska.

Jak zapowiedział producent, Paweł Karpiński, w nadchodzącym sezonie "Klan" przywita nas bardziej dynamiczną aranżacją piosenki "Życie jest nowelą", a to za sprawą nowego autora muzyki - Marka Stefankiewicza. Pierwsze skrzypce w kwestiach scenariuszowych grać będzie natomiast Marcin Strzelecki.

Co zatem nowego w "Klanie" piszczy? Doktor Paweł Lubicz kontynuować będzie przygodę z tańcem. Na jego drodze stanie atrakcyjna brunetka, Łucja.

- Żona Krystyna, ze względu na obowiązki, nie chce już tańczyć. Paweł natomiast pragnie dalej rozwijać się w tym kierunku. Chodzi więc na kursy tańca. Spotyka tam dosyć nieśmiałą panią, która też chciałaby spędzać czas na parkiecie, ale nie może, bo ma chorego męża. Ze scenariuszowego założenia ma to być bardzo sympatyczna przyjaźń. Podkreślam - "przyjaźń". Bez żadnych podtekstów męsko-damskich - z uśmiechem uchyla rąbka tajemnicy Tomasz Stockinger.

Rysiek Lubicz przeżyje zaś bardzo dramatyczne chwile. - Już w zeszłym sezonie nie zawsze potrafił się dogadać z Grażynką. Im dalej w las, tym więcej rozbieżnych zdań na pewne tematy. Scenarzyści dopisują nam coraz lepsze klimaty małżeńskie. Myślę, że będzie to bliższe życia, nie takie plastikowe jak niektórzy podejrzewają. Choć ja uważam, że wcale tak nie było. Postacie Ryśka i Grażynki mają doczepioną brodę przez publiczność i internet - przyznaje Piotr Cyrwus.

Adoptowaną córkę Ryśka i Grażynki również czekają tarapaty. - Bożenka będzie miała problemy z policją w związku z jej zaginioną koleżanką Niną. Istnieją podejrzenia, że została ona wywiaziona zagranicę w nielegalnych celach. Na szczęście ojciec Bożenki wstawi się za nią i będzie się podwójnie o nią troszczył - tłumaczy odtwórczyni roli Bożenki, Agnieszka Kaczorowska.

Na plan wraca Maria Niklińska. - Zdecydowałam się wrócić do serialu po bardzo długiej przerwie. W tym czasie dużo się zmieniło w życiu Agaty - wyszła za mąż, jest młodą, dobrze zapowiadającą się panią architekt. Niestety, ma kłopoty małżeńskie. Może dlatego, że za szybko wzięła ślub? Pojawia się w jej życiu pewien obcokrajowiec, który namiesza w jej sercu. Życiowe, dojrzałe, problemy - wyjaśnia Maria Niklińska.

Za to u Jerzego i Elżbiety Chojnickich sielanka i stabilizacja. - Chojnicki ustatkował się - nawet za bardzo. Chodzi z żoną na basen, zajmuje się dziećmi. Myślę, że w tym facecie drzemią jeszcze niespożyte pokłady, żeby coś wywinąć - zastanawia się szelmowsko Andrzej Grabarczyk.

Jak potoczą się losy wszystkich bohaterów "Klanu", okaże się już niebawem. Inaugurację 14.sezonu zaplanowano na 6 września.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoich ulubionych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

AKPA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: „Klan” | 'Klan' | "Klan" | Klan | rekord | rekord polski